Tüm parayı bileşenlere harcamak mantıklı mı?

Kendi emektarı satıp yeni PC alacaktım ama alıcı hiç yok ondan satamadım. Ucuza satıp üstüne para ekleyip ortalama seviye RX 570'li PC toplamayı düşünüyorum. Ama bir yandan video edit yapıyorum. Onun için daha yüksek sisteme geçmek istiyorum ama bilgisayarı satamıyorum. Telefonla monitör takas edip 4-5 bin TL'ye PC toplamak. Telefon ve PC parasını sadece bilgisayara harcamak arasında kararsızım. Hangisi daha mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sonradan alacağım zaten dışarı çıktığım yok arayanım yazanım yok fazla dert olmaz.
Yani hocam ben bir şey diyemem size kalmış bir şey o ihtiyacınıza göre alırsınız, bu arada rx 570 almanızı önermem sebebi şu hem ikinci el, eski kart, bozulma ihtimali var, güncelleme alması durabilir onun yerine rx 6400 de tercih edilebilir 570 daha performanslı ancak 6400 daha güncel ve sıfır, video edit yapıyorum demişsiniz güncel ekran kartı daha iyi olabilir, en azından ömrü uzun olur kartın.

Yani hocam ben bir şey diyemem size kalmış bir şey o ihtiyacınıza göre alırsınız, bu arada rx 570 almanızı önermem sebebi şu hem ikinci el, eski kart, bozulma ihtimali var, güncelleme alması durabilir onun yerine rx 6400 de tercih edilebilir 570 daha performanslı ancak 6400 daha güncel ve sıfır, video edit yapıyorum demişsiniz güncel ekran kartı daha iyi olabilir, en azından ömrü uzun olur kartın.
Hocam eğer bütün parayı telefona yatırırsam monitörüm kötü olucak 60hz olucak fps oyuncusuyum. Kafede gidip oynuyordum. Ama video editi daha rahat kaliteli olucak. aşırı kararsızım

Son düzenleme:
Hocam eğer bütün parayı telefona yatırırsam monitörüm kötü olucak 60hz olucak fps oyuncusuyum. Kafede gidip oynuyordum. Ama video editi daha rahat kaliteli olucak. aşırı kararsızım
Hocam işe girme şansınız var mı? Yaşınız yetiyor ise bir işte çalışmak mantıklı olabilir, eğer çalışamıyor iseniz düşünüp karar vermeniz mantıklı olan, size kalmış bir durum kesinlikle.

Geri
Yukarı