Tüm parçalar uyumlu olmasına rağmen MSI Mystic Light uygulamada görmüyor

TOYLAN

Decapat
Daha fazla  
Anakartım MSI B650 Carbon Wi-Fi, Mystic Light uygulaması anakartın kendiside dahil olmak üzere RAM hariç hiçbir parçayı görmüyor. Parçaların çoğu direk MSI marka MSI olmayanlarda Cooler Master fanlar onlarda uyumlu sitesinde yazdığına göre. Sistemi kendim topladım bütün kablo bağlantılarını yaptım bende bir sorun olsa hiç değilse anakartın kendisini görürdü diye düşünüyorum. Sizce ne yapabilirim düzeltmek için ya da alternatif bir uygulama var mı tavsiye edebileceğiniz.

Hocam aynı program var bizde de, bizde Microsoft'un sayfasından indiriyoruz. Olmuyor işte sadece anakartı görüyor.
Hocam muhtemelen kontrolcü değiştirmeniz gerekebilir. Ben RGB/FAN çoklayıcı ve kontrolcülerimi birbirinden ayırdığımda sorunu çözmüştüm. Çünkü aynı kontrolcü üzerinde hem Fan hem de RGB kontrolü sağladığımda MSI Center bahsettiğiniz gibi donanımları görmüyordu. Ek olarak fan modelinizi de belirtir misiniz ?

Hocam muhtemelen kontrolcü değiştirmeniz gerekebilir. Ben RGB/FAN çoklayıcı ve kontrolcülerimi birbirinden ayırdığımda sorunu çözmüştüm. Çünkü aynı kontrolcü üzerinde hem fan hem de RGB kontrolü sağladığımda MSI Center bahsettiğiniz gibi donanımları görmüyordu. Ek olarak fan modelinizi de belirtir misiniz?

Bilmiyorum ki fan modelini nerede yazar kasaya takılıydı 4 tane. 😀 MSI MPG velox 100R kasa fanlar siyah pervaneleri beyaz.

Hocam muhtemelen kontrolcü değiştirmeniz gerekebilir. Ben RGB/FAN çoklayıcı ve kontrolcülerimi birbirinden ayırdığımda sorunu çözmüştüm. Çünkü aynı kontrolcü üzerinde hem fan hem de RGB kontrolü sağladığımda MSI Center bahsettiğiniz gibi donanımları görmüyordu. Ek olarak fan modelinizi de belirtir misiniz?

Kasa MSI program MSI nasıl böyle çalışmayan bir sistem yapıp bir de Mystic Light ile kullanın diyebiliyorlar.

Son düzenleme:
Hocam siz RGB üzerinden kontrol edemezsiniz; bağlantınız ARGB girişi üzerinden olmadığı sürece renk kontrolü sağlayamazsınız. Fanlarınızda ARGB desteği var mı? Kontrol etmek istediğiniz tüm parçalarınızın isimlerini verirseniz durumu detaylandıralım.

Ek olarak fanları birbirine bağlamak zorundasınız çünkü iletişimi tek kanal üzerinden sağlamaya yardımcı oluyor.

Hocam MSI Center güncel olan programdır. Link ekledim buradan indirip kuralım ve ona göre devam edelim. Bu uygulama içerisinden aşağıdaki görselde gördüğünüz üzere Mystic Light uygulaması kurulmakta ve yönetimi sağlanmaktadır.

Eki Görüntüle 1702591

Fanlar Cooler Master MF120 Halo var hocam bütün parçların ARGB desteği.

Bilmiyorum ki fan modelini nerede yazar kasaya takılıydı 4 tane. 😀 MSI MPG velox 100R kasa fanlar siyah pervaneleri beyaz.

Kasa MSI program MSI nasıl böyle çalışmayan bir sistem yapıp bir de Mystic Light ile kullanın diyebiliyorlar.
Hocam sizin sisteminizi MSI marka olmasına rağmen görmüyorsa yazılımsal bir sorun diye düşünüyorum. Fanlarınız ve anakartınız uyumlu olduğu halde böyle bir şey olması tuhaf gerçekten. MSI Center güncellemesi beklemek mantıklı gibi duruyor.

Fanlar Cooler Master MF120 Halo var hocam bütün parçların ARGB desteği.
Hocam benim de aynı seri fanlarım var ama şunu belirteyim ki MSI Center üzerinde sadece anakart simgesi üzerinde, RGB renk modlarını ayarlayınca tüm renkler değişiyor. Kısacası renk kontrolünde sorun yaşamıyorum. Ek olarak ARGB bağlantısı yaptığınızdan eminsiniz değil mi ? Kontrolcü bağlamanızı da tavsiye etmiştim, tekrar öneriyorum. ARGB Fan kontrolcüsü alarak denemekte fayda var.

Hocam sizin sisteminizi MSI marka olmasına rağmen görmüyorsa yazılımsal bir sorun diye düşünüyorum. Fanlarınız ve anakartınız uyumlu olduğu halde böyle bir şey olması tuhaf gerçekten. MSI Center güncellemesi beklemek mantıklı gibi duruyor.

Hocam benim de aynı seri fanlarım var ama şunu belirteyim ki MSI Center üzerinde sadece anakart simgesi üzerinde, RGB renk modlarını ayarlayınca tüm renkler değişiyor. Kısacası renk kontrolünde sorun yaşamıyorum. Ek olarak ARGB bağlantısı yaptığınızdan eminsiniz değil mi? Kontrolcü bağlamanızı da tavsiye etmiştim, tekrar öneriyorum. ARGB fan kontrolcüsü alarak denemekte fayda var.

Önerdiğiniz bir kontrolcü var mı pek bilgim yok da konu hakkında(7 fan var kasamda RGB olan) bu arada dediğiniz gibi denemedim bende anakartıda görmüyor sadece RAM görüyor ama RAM'i ayarlamayı akşam deneyeceğim.

Bende buna şaşırıyorum. Nasıl böyle saçma bir program yapıp sonra da sitemizden bunu indir RGB'leri kontrol et diyebiliyorlar. Sadece anakartı görüyor, ondaki soğutucu altındaki RGB'nin ayarıyla oynayabiliyorum. Onunda üzerine kocaman bir 3060 Ti koyunca pekta bir şey görünmüyor zaten 😀 güler misin ağlar mısın?

Bende buna şaşırıyorum. Nasıl böyle saçma bir program yapıp sonra da sitemizden bunu indir RGB'leri kontrol et diyebiliyorlar. Sadece anakartı görüyor, ondaki soğutucu altındaki RGB'nin ayarıyla oynayabiliyorum. Onunda üzerine kocaman bir 3060 Ti koyunca pekta bir şey görünmüyor zaten 😀 güler misin ağlar mısın?
Haklısınız hocam ama şimdilik güncelleme beklemekten başka çaremiz yok gibi görünüyor. Ortalama 2 hafta gibi sürelerde programa sürekli olarak güncelleme geliyor. Güncellemeler sonrasında donanım görüntüleme kısmında sisteminizin parçalarını belki görebilirsiniz.

Hocam benim de aynı seri fanlarım var ama şunu belirteyim ki MSI Center üzerinde sadece anakart simgesi üzerinde, RGB renk modlarını ayarlayınca tüm renkler değişiyor. Kısacası renk kontrolünde sorun yaşamıyorum. Ek olarak ARGB bağlantısı yaptığınızdan eminsiniz değil mi? Kontrolcü bağlamanızı da tavsiye etmiştim, tekrar öneriyorum. ARGB fan kontrolcüsü alarak denemekte fayda var.

MSI Center üzerinden anakartı ayarlayınca hepsi oldu dediğiniz gibi çok teşekkürler.

MSI Center üzerinden anakartı nasıl ayarladınız ekran görüntüsü atabilir misiniz bir de nasıl olduğunu yani yaptığınızı anlatırsanız bnde deneyeyim bir.

Hocam aşağıdaki görselde görüldüğü gibi Anakart simgesi seçiliyken renk ayarlaması yaptığınızda, Anakartınıza bağlı olan tüm ARGB renk moduna sahip bileşenler renk değiştirecektir.

1679298195795.png

Yeni konular

Geri
Yukarı