Tüm PCI-e portları en yüksek hızları destekler mi?

HayriGNC

Hectopat
3 Yıl önce aldığım i7 7700HQ işlemcili laptop kullanıyorum. Cihazımda 256 GB kapasiteli yaklaşık 500MB/s okuma yazma değerine sahip M.2 SSD takılıydı. Daha yüksek hız sunan SSD'lere geçmek istiyorum. Anakart üreticisi cihazın NVMe desteği mevcuttur dedi. Corsair MP510 SSD alıp kullanmak istiyorum ama 3100MB/s okuma hızına bu işlemci ile ulaşabilir miyim emin değilim. İşlemciler SSD hızlarına etki ediyor diye biliyorum. Bilgisi olan var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin depolama hızlarına etkisi yoktur ister harddisk ister SSD ister M.2 SSD fark etmez işlemcin onu sınırlandırmaz sadece çok büyük fark hissetmezsin cihazın açılış kapanış hızlarında bir fark olur render alırken falan uygulamalar hızlanır falan vb.

Hocam, hızları alabilirsiniz. Daha yüksek depolama için alınabilir. Oyunların için fazla etkisi olmaz. Aynı kapasite ise almanıza gerek yok.

Hocam, hızları alabilirsiniz. Daha yüksek depolama için alınabilir. Oyunların için fazla etkisi olmaz. Aynı kapasite ise almanıza gerek yok.
Teşekkür ederim. Daha yüksek hızlı ssdyi günlük kullanım için düşünmüştüm. Cihazın açılışı programların açılması vb durumlar için. Şuan kullandığım ssd artık yavaş kalıyor gibi hissediyorum. 2 adet m2 slotu var şuan kullandığımı da oyunlar için düşünüyorum. Steam kütüphanem maalesef hala hdd de.

Yeni konular

Geri
Yukarı