Tüm sürücülerinin güncel olduğunu nasıl anlarım?

Elsun

Decapat
Merhabalar, sorum açık. Programlara güvenmeyin diyorlar, bilgisayarın bu kısımlarından çok anlamam, bunu nasıl yapabilirim? Ekran kartı sürücüm son sürümünde ama diğerlerini bilmiyorum.

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, sorum açık. Programlara güvenmeyin diyorlar, bilgisayarın bu kısımlarından çok anlamam, bunu nasıl yapabilirim? Ekran kartı sürücüm son sürümünde ama diğerlerini bilmiyorum.

Eki Görüntüle 567881
Programlara güvenmeyin derken neyi kast ettiğini pek anlayamadım hocam. Nvidia ekran kartın varsa güncellemek için bence en iyi yer Nvidia uygulamasıdır. Keza diğer şeyler içinde geçerli bu bence.

Programlara güvenmeyin derken neyi kast ettiğini pek anlayamadım hocam. Nvidia ekran kartın varsa güncellemek için bence en iyi yer Nvidia uygulamasıdır. Keza diğer şeyler içinde geçerli bu bence.
Driver Booster tarzı programlardan bahsetti bence. GeForce Experience kullanıyorum mesela ben de.

Driver Booster tarzı programlardan bahsetti bence. GeForce Experience kullanıyorum mesela ben de.
Şimdi anladım demek istediğini. O tarz programlardan ziyade desteği orijinal firması (geliştirici firma) tarafından verilen programlar bana göre en güveniliri. Geforce Experience bu konuda çok iyi bir örnek ve ben de onu kullanmaktayım :D

Çoğu bileşenin anakart üzerinde olduğunu varsayıyorum. Anakart sürücülerinin olduğu sitede hepsinin son sürümleri vardır, ve ya marka marka el ile aratıp bulabilirsiniz ki bence boş uğraş sağlıklı ve sorunsuz çalışıyorsa güncellemeye gerek görmüyorum.
Aynen o tür programları kastediyor.
nVidiayı oyunlar üst sürüm istiyor onun dışında güncelleme bile yapmıyorum ekran kartına. Gerek yok, ekstra bir özellik çok az geliyor 950M modeline.

Şöyle de bir şey var. Bazı uygulamaların upduterları boşu boşuna arkada RAM kullanıyor. Bunun yerine haftada bir kontrol edebileceğimiz Bir program yok mu? Eskiden CCleaner yapıyordu sanki bu işlemi. Öyle bir şey öneren var mı?

Abi az önce baktım, Java apduter 1.7 MB RAM kullanıyor. Ne gerek var?

Şöyle de bir şey var. Bazı uygulamaların upduterları boşu boşuna arkada RAM kullanıyor. Bunun yerine haftada bir kontrol edebileceğimiz Bir program yok mu? Eskiden CCleaner yapıyordu sanki bu işlemi. Öyle bir şey öneren var mı?

Abi az önce baktım, Java apduter 1.7 MB RAM kullanıyor. Ne gerek var?
1.7MB bir şey ifade etmiyor artık :)
Başlangıç üzerinden başlamasını engelleyebilirsiniz ?

Geri
Yukarı