Türk askerlerinin yeni üniforması

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki piyadelerin üniforması yenilendi. Yeni üniformanın kamuflajları, bilgisayar ortamında Türk askerinin operasyon düzenlediği bölgelerin coğrafi koşulları baz alınarak yapıldı. Personel, görev yaptığı bölgeye uygun kamuflaj giyiyor.

1618056053726.png

1618056180660.png

1618056371039.png

1618056398336.png

Gerçekten tek kelimeyle mükemmel olmuş, askerlerimize ayrı bir karizma katmış. Allah yardımcınız olsun.

Teşekkür ederim ama gittim ve geldim. Bende eski üniforma var, onun yerine buna sahip olmak isterdim diye dedim. :D

"isterdim" i "isterim" diye okumuşum. Hatta içimden de geçirdim, "Allah allah, bildiğim kadarıyla yaşı büyüktü..." diye. :D

Ne diyelim, giden ya da gidecek olanlara hayırlı tezkereler dileyelim o zaman. :)

Hocam onların kamuflaj için taktıklarını biliyorum farklı bir amacı var mı?
Toz, kum, toprak gibi şeylerden korunmak için de takıyorlar. Bir de gördüğüm kadarı ile artık bütün birimler yüzlerini gizlemeye daha da önem veriyor. Özellikle Jandarma ve Polis Özel Harekat operasyon sırasında yüzlerini tamamen gizliyorlar. Profilimdeki personelin de yüzü gizlenmiş. Bununla bir alakası olabileceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı