Türk denilince aklınıza gelen ilk şey nedir?

Aksine islama yaklaşmamız İngiliz'lerin hatta avrupalıların işine geldi. Bu günün Fethullah gülenlerini içimizde yetiştirme fırsatı buldular.
Bunu doğru bulmuyorum tam aksine Türklerin İslamiyeti benimsemesi Avrupalı-Batı devletlerinin aleyhine olmuştur.
Anadolu'dan Doğu Asya'ya kadar ulaşmıştır bu sayede zaten İslam dini.

Kımız bide şu söz var araplar kadar güzel masal uyduran, farslar kadar güzel masal anlatan, türkler kadar masallara inanan başka bir millet yoktur.
IMG_20230324_221519.jpg

Mirza Fetali. 🥰

Aksine islama yaklaşmamız İngiliz'lerin hatta avrupalıların işine geldi. Bu günün fethullah gülenlerini içimizde yetiştirme fırsatı buldular.

Sen gerçek İslam'la yönetilirken dünyaya hükmediyordun ne zaman İslam'dan uzaklaştın yobazlaştın ve çöktün.
Fetullah ve diğer din tüccarlarının dini benim dinim olan İslam değil birkaç sahtekara bakarak İslam'a böyle deme hakkı bulamazsın.

Damarlarimizdaki asil kan aklıma geliyor. Atalarımızin başarıları geliyor.
images (45).jpeg

Sen gerçek İslam'la yönetilirken dünyaya hükmediyordun ne zaman İslam'dan uzaklaştın yobazlaştın ve çöktün.
Fetullah ve diğer din tüccarlarının dini benim dinim olan İslam değil birkaç sahtekara bakarak İslam'a böyle deme hakkı bulamazsın.
Evet doğru ama ve lakin bunun sebebinin İslam olduğu fikrine katılmıyorum, İslam olmadan önce de Orta Asya'nın Bozkırlarına hükmediyorduk.

İslam'a geçildiğinde çokuş başladı. İnkar edilemez. Ne zaman göktengri inancı bozuldu, o zaman türkler ayrıldı. Türklukleri bozuldu.

Geri
Yukarı