Türk Donanması'na İş Bitirici Gemi! TCG Anadolu Gururla Sunar

Wlyns

Centipat
Katılım
31 Ağustos 2020
Mesajlar
2.125
Makaleler
4
Çözümler
1

TCG Anadolu. Yani Türk Donanma tarihinin en büyük savaş platformu. Çok büyük bir uçak gemisi gibi olmasa da caydırıcı bir öneme sahip olan TCG Anadolu, Türkiye'ye büyük bir ilham verdi. Bu ilham ile artık SİHA'lar bu gemiye iniş yapabilecek.Sizce Türkiye için nasıl olacak?

Bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir?
 

Rashmore

Hectopat
Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
2.692
Makaleler
53
Çözümler
24
Yer
@bluebard
TCG Anadolu bir uçak gemisi değil amfibik hücum gemisidir. Büyük ihtimalle uçak değil helikopter ve SİHA'lar için kullanılacaktır. Uçak gemisi yerine amfibik hücum gemisi olması daha faydalı bize göre. Amfibik hücum gemileri çok maksatlı olarak kullanılabiliyor. Gemi içinde bir tabur asker, hastane ve depolama hangarları da bulundurabildiği için pek çok amaç için kullanılabilecektir.
 

Thermes

Kilopat
Katılım
21 Kasım 2014
Mesajlar
4.024
Makaleler
11
Çözümler
3
Güzel bir proje. Lakin yedek parça ambargosu yüzünden 1 sene ertelendi envantere girişi. Deniz kuvvetlerinde işler çok yavaş ilerliyor maalesef. Geçenlerden suya indirilen Tcg İstanbul'un kardeş gemileri için de halen daha sözleşme imzalanmadı. 4 projelik geminin biri suda şu an. Malum ekonomi zorda, aynı anda çok proje ilerliyor. Para lazım TR'ye :)
 

Yeni konular

Yukarı