Türk erkekleri neden maskülenite'den bu kadar uzak?

Büyük ihtimalle teknoloji geliştikçe ve insanlar modernleştikçe erkeklerde maskülenite azalıyor. İnsanları bilinçlendirsek dahi bu yaşadığımız problemin ileride daha büyük sorunlara yol açacağı kesin bir şey. Aşağılık nüfusu her geçen gün daha fazla artacak ve feminenliği tanrısallaştıracak gibi görünüyor.

Türk toplumunun %50'si eğitilemez değiştirilemez en basitinden seçimlerde bile görüyoruz %50 akıllanmaz.

Türk toplumunun %50'si eğitilemez değiştirilemez en basitinden seçimlerde bile görüyoruz %50 akıllanmaz.
Bencede, seninle aynı fikre sahibim. Bu insanlara hiçbir şey öğretemeyiz, bunlar ot geldi ot gidecek. Olan yine bize olacak, bir gün mucize gerçekleşip türkiye düzelmeye başlasa dahi geçmiş yıllarımızın hesabını kimse veremeyecek. Bazen keşke hiç yaşamasaydım diyorum.

Bencede, seninle aynı fikre sahibim. Bu insanlara hiçbir şey öğretemeyiz, bunlar ot geldi ot gidecek. Olan yine bize olacak, bir gün mucize gerçekleşip Türkiye düzelmeye başlasa dahi geçmiş yıllarımızın hesabını kimse veremeyecek. Bazen keşke hiç yaşamasaydım diyorum.

Eğitilemez bir nesil yetişti ne yazık ki katılıyorum bende sizin son yorumunuza bu ülkede doğmasaydım dediğim oluyor benim de en basitinden şu tiplerle aynı havayı soluyoruz.

eweq.PNG

Maskülenite denen şey ırkçılık, ayrımcılık, belirli tipleri ilahlaştırmaktır, aynı zamanda kapitalizmin yaymaya çalıştığı bir erkek tipidir.
ABD filmlerine bakın, hepsinde aynı şeyi görürsünüz, güçlü kazanır egosunu goril tipleriyle lanse eder.
Türkler zaman gelmiş dünyaya hükmetmiştir ama genel yapıları kısa boyludur, maskülenite iddiasını geçersiz kılan en iyi örneklerden birisidir.

Forumlarla içli dışlı bir insan olarak fark ettim ki erkekler sürekli karşı cins neden hoşlanır nasıl tavlanır nasıl beni sever gibisinden konular açıyor, karşı cinsi tavlamak için olduğundan farklı biri gibi davranmaya çalışıyorlar ve tavsiye istiyorlar. Tavsiye veren erkekler ise şunu şunu yaparsan kızlar seni sever şunu şunu yaparsan kızlar senin bırakmaz gibisinden cevaplar verip o insana bu tavsiyeleri dikte ediyorlar. Sosyal ortamlarda da durum aynı, erkekler yine kızların kalbini kazanmaya çalışıyorlar ve ilk adımı sürekli kendileri atıyor, kendilerini beğendirme çabalarına giriyorlar. Ayrıca milletimiz ülkemizde erkeklere karşı yapılan ayrımcılıklar sürekli görmezden gelinip erkeklere karşı uygulanan pozitif ayrımcılığın meşrulaştırmasında büyük rol oluyor. Türk erkekleri maskülenite'den neden bu kadar uzak?

Çok güzel bir seye dikkat cekmissin. Son zamanlarda benim de gozume batmaya basladi bu tarz konular. Fakat karsi cins degil asosyallikle ilgili konular daha cok. Arkadasim yok neden yok? Niye yanlizim? Tarzi konular acilip acilip duruyor. Bu insanlara ne tavsite verirsen ver ama her şey onlara bagli. O yuzden sormanin bir manasi veya yarari yok. Bir arkadas var son zamanlarda her konunun altina asosyal oldugunu belirtip duruyor :D yazık. Asosyal olmasina yazik demiyorum her neyse anlayan anladi.

Arkadasin da dedigi gibi burasi bir forum, sanal alem. Sosyal insanlarin pek olmadigi, takilmadigi yer. Ve ozellikle burasi yani bu site asosyallir için birebir. Bu konularin goze batmasinin sebebi de bu.

Kadin, bayan, kizlarin erkeklerden ustun gorulmesinin sebebi falan yok. Asosyal arkadaslarin dusuncesidir bu. Feminazilerin sacma dusunceleriyle farki yok yani. Karsi cinsle hiç muhattabii olmayan arkadaslar boyle dusunuyor. Hiç konusmadiklari için ozel olarak goruyorlar karsi cinsi.
Eğitilemez bir nesil yetişti ne yazık ki katılıyorum bende sizin son yorumunuza bu ülkede doğmasaydım dediğim oluyor benim de en basitinden şu tiplerle aynı havayı soluyoruz.

Eki Görüntüle 634393

Her ulkede aptallar, kekolar vardir. Ve merak etme onlar da ayni havayi soluyorlar kendi milletinde ki aptallarla beraber. Sadece Türkiye'de var saniyorsun galiba. En basitinden Amerika diyebilirim?

Karşı cinsi tavlamak için farklı yöntemlere kalkışıyorsan "olduğumuzdan farklı" biri olmuş oluyorsun. Kendi maskülenite'ni kullanıp ekstra çaba sarf etmeden karşı cinsin senden hoşlanmasını sağlıyorsan kendin olmuş oluyorsun.
Sizin binanızda asansör var ve onu kullanıyorsunuz. Benim binamda da asansör var ama ben merdivenleri kullanıyorum. Sizin tanımınıza göre "ekstra çaba sarf etmiş oluyorum". Ama hala kendimim. Çünkü, hiç bir başka iradenin etkisi altında kalmadan kendi isteğim ve hür kararımla merdivenleri seçiyorum.

Maskülanite tanımını yapmadan bence bu başlık tamamen anlamsız kalıyor. Daha ilk cümlenizden sizinle çelişme nedenim buydu zaten. Ülkemizde bu kelimeye o kadar farklı, o kadar uzak, o kadar yanlış anlamlar yüklemek mümkün ki, üzerinde uzlaşmadan konu hakkında konuşmak imkansız.

Bu arada, D6603'e dediğiniz "asosyallik ve kendinize asosyal yakıştırması yapmak bir feminenlik örneğidir" lafı sizi oldukça ayrımcı, cinsiyetçi gösteriyor. Maskülanite lafını bir cinsiyetçi, ayrımcı erkek kullanınca herkesin aklına gelen "ezik, yetersiz, kendiyle barışamamış" gibi düşünceleri de tahmin edersiniz herhalde :)

Teknolojiye bağlı kalıp kaliteli bir insan olmak sizin elinizde, bence kendinize asosyal yakıştırması yapmayınız. Bu feminen bir davranış örneğidir, yenilgiyi baştan kabul etmektir ve kendinizi hor görmekten ibarettir.

Genelleme yaptım, teknoloji içerisinde olup sosyal-kaliteli yaşam sürenler tabii ki var. Kendi eksiğini bilmek yenilgiyi kabul etmek veya kendini hor görmek değildir, aksine eksiğimizi bilir bunu düzeltmek için çabalarız. Kendi eksiğini görmek feminen bir davranış mı? Sizin ya çok Twitter'da takıldığınızı ya da cinsiyetçi biri olduğunuzu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı