Türk gemisine korsan saldırı

23 Ocak 2021 tarihinde tamamı Türk mürettebat olan Liberya bayraklı M/V Mozart adlı gemi Batı Afrika kıyılarında, Gine Körfezi'nde korsan saldırısına uğradı.
Korsanlar 15 gemiciyi kaçırıp 3 gemiciyi gemide bıraktı. Korsanlar, engel olmaya çalışan bir gemiciyi öldürdü.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki sitelere bakabilirsiniz.

Benim anlamadığım şey, tehlikeli olabilecek yollara giden gemiler koruma almıyor mu? Bu korsanlar nereden özgüven alıyor?

Tam da yeni gemimizin suya indirildiği gün. İlginç cidden. Bu arada bazı arkadaşlar sanırım korsanları filmlerde gördüğü gibi sanmış. Bunların işi bu, ellerinde nasıl teknolojiler var bilemeyiz.

2021'de hala böyle korsanlık olayları oluyor muymuş?🤨 geçmiş olsun.

Captain Philips'i izlemenizi tavsiye ederim, öyle aklınızdaki hayal ettiğimiz korsanlardan değil bunlar.
Açlıktan her şeyi göze almışlar zaten kaybedecekleri bir şey yok, bu yüzden iyi önlem alınması gerekiyor hele ki Afrika yakınlarına girmek bile iyi bir cesaret.

Professional korumalar olunca sonuçları da farklı oluyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu olayın cidden korsanlar tarafından mı yapıldığını düşünüyorsunuz?

Karayip Korsanları izleyip gaza gelince ben.

Filmin ne hakkında olduğunu bilmiyorum. Adından yola çıkarak böyle bir düşünce de bulundum.

Yeni konular

Geri
Yukarı