Türk gençlerinin ekonomi ile derdi ne?

Enflasyon yüzüne aldığım şeyin hesabını yapıp geçmiş dönem ki fiyatını karşılaştırıp canımı sıkıyorum. Dün zamanında almadığım 45 TL'lik kitap 90 TL olarak satılıyor. Bu neden pahalı ben gerek Türkiye ve dünya olsun gezmek isterim ama gezemiyorum. El alemin yaşıtı gününe gün katarken ben sürekli iş bulup sigortalı işe girme derdini düşünmekten bıktım. Ben hayatı tek karnım doysa, ucuz kirada otursam yeter anlayışı şeklinde mi yaşamak zorundayım? En basit Udemy kursları bile 60 TL. Olmuş önceden 27 TL idi. Tek harcamam oyun bile alırken 9 kere düşünüyorum. Böyle bir şey olmamalı.​

@381258 @ÖzkanK Siz ekonomi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Benim şahsi düşünce avrupalının 40 bin euro ile krallar gibi bir araba alıyorken bizde aynısı 900 bin TL'den başlayınca haliyle toplum herkes sinirleniyor üzülüyor ben dahil.

Peki neden 40.000 birim olan araba bizim ülkemizde 900.000 birim? Ki 900.000 birimden bile daha fazladır.

5 kuruş param yok. Babam canımı sıkıyor. Para verince sahibi sanıyor. Ekonomik özgürlüğümü kazanınca defolup gideceğim. Benim TR ekonomisi ile derdim yok sayılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı