Türk Hava Yolları İstanbul Havalimanı İç Hatlarda yapacağınız uçuşlar 299TL!

Herkes bilet alırken ekstra ücret ödeyip koltuk almadığı için (hele ki bu pahalılıkta) dolayısıyla uçuş öncesi rezerv edilmeyen koltuklar check-in esnasında atanıyor.
Teşekkürler ben öyle bilmiyordum, sanıyordum ki:
Bileti aldıktan hemen sonra sistem bize mesela 29C koltuğunu atıyor.

Sisteme baktığımda 24 saat önce check in işlemi yapabilirsiniz diyor. Sanırım bagajsız şekilde checkin bu şekilde yapıp koltuk seçebiliyorum ?

Sisteme baktığımda 24 saat önce check in işlemi yapabilirsiniz diyor. Sanırım bagajsız şekilde checkin bu şekilde yapıp koltuk seçebiliyorum ?
Evet, verecek bagajınız yoksa böyle yapıp havalimanında sıra beklemekten kurtulabilirsiniz sanırım. Hocam bu arada ayıptır sorması nereye uçacaksınız?

Teşekkürler ben öyle bilmiyordum, sanıyordum ki:
Bileti aldıktan hemen sonra sistem bize mesela 29C koltuğunu atıyor.
Eğer online check-in yaparsanız önceden koltuğunuz belli oluyor, her havayolunda farklılığa bağlı olarak ekstra ücret karşılığı istediğiniz kısımdan koltuk satın alabiliyorsunuz işte şu kadar lira fark ile cam kenarı olsun veya şu kadar lira fark ile acil çıkış olsun veya en ön sırada ki koltuk olsun, bu üçünün de ücreti birbirinden farklı ve ayrı işlemler. Ama eğer online check-in yapmazsanız sistem bir koltuk atamıyor, siz havaalanına gelip kontuarda işlem yapmaya başladığınız ana kadar herhangi bir koltuğunuz olmuyor. Yani bunu otel rezervasyonuna benzetebilirsiniz, internetten ücretini ödeyip oda kiralıyorsunuz fakat hangi numaralı odayı kiraladığınızı bilmiyorsunuz ancak otele varınca öğreniyorsunuz bu da aynı mantık.

Eğer online check-in yaparsanız önceden koltuğunuz belli oluyor, her havayolunda farklılığa bağlı olarak ekstra ücret karşılığı istediğiniz kısımdan koltuk satın alabiliyorsunuz işte şu kadar lira fark ile cam kenarı olsun veya şu kadar lira fark ile acil çıkış olsun veya en ön sırada ki koltuk olsun, bu üçünün de ücreti birbirinden farklı ve ayrı işlemler. Ama eğer online check-in yapmazsanız sistem bir koltuk atamıyor, siz havaalanına gelip kontuarda işlem yapmaya başladığınız ana kadar herhangi bir koltuğunuz olmuyor. Yani bunu otel rezervasyonuna benzetebilirsiniz, internetten ücretini ödeyip oda kiralıyorsunuz fakat hangi numaralı odayı kiraladığınızı bilmiyorsunuz ancak otele varınca öğreniyorsunuz bu da aynı mantık.
Çok teşekkürler bilgilendirme için.

Kendilerini 'allahın adamı olarak' nitelendirenlerin memleketi Adana'ya 12 ocakta Allah nasip ederse 😃
Teşekkürler bütün cevaplar için.
"Adana merkez patlıyor herkes" diyorlar dikkat edin patlamayın :) , İyi uçuşlar.

Geri
Yukarı