Türk İşi The Long Dark: Erzurum Çok Yakında!

header.jpg

Çetin iklim koşullarına karşı verdiğimiz mücadele artık Erzurum'da. :)

Steam'de oyun keşfine çıkmışken birden bu yapım karşıma çıktı. Bir nevi The Long Dark'ın Erzurum'da geçen hali. Oyun henüz çıkmamış. Planlanan çıkış tarihi ise 20 Ocak 2021.

Tanıtım videosunu da aşağıya iliştirelim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tahmin edebileceğiniz üzere oyun hayatta kalma temasında vahşi doğaya ve Erzurum'un dondurucu soğuna karşı mücadele ediyoruz.

Erzurum'da olması planan üç farklı oyun modu mevcut. Bunlar Hikaye modu, Serbest Mod ve Meydan Okumalar. Hikaye modu Erzurum'a giden Taylan isimli karakterimizin yaşayacağı farklı olayları ele alıyor. Serbest modda ise oyunun sunduğu mekaniklerle sonsuz bir şekilde oyunu oynuyoruz. Son olarak Meydan okuma modu ise tecrübeli oyuncular için bitmeyen fırtına zamanlanmış görevler ve daha fazla yırtıcı hayvanları içeren zorlu bir oyun modu.

Bu tip oyunlarda olduğu gibi barınma, eşya toplama, crafting, avlanma gibi farklı mekanikler bünyesinde meut. Özellikle Türk kahvesi ve tarhana çorbasına kadar Türk mutfağına özgü çoğu şeyi oyunda görebileceğiz. :)

Erzurum2.jpg

Aslında oyunun vurucu noktası Erzurum'da olduğunuzu sıkı sıkı hissettirmesi olacak. Bunu dinamik şekilde tasarlanan havadan bu havaya bağlı olarak gelişen sıcaklık ve günler arasında oluşan iklim olaylarından da anlayabiliriz. Bunun yanında Türk kültürüne ait bazı kavramları da oyuncunun ilgisini çekebilir elbette.

Proximity Games tarafından geliştirilen Erzurum, Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanmakta. Oyun motoru tarafında bunu görmek sevindirici zira ülkemizde çok fazla kullanılan ve deneyim sahibi olunan bir oyun motoru sayılmaz. Oyun çıktıktan sonra kapsamlı bir incelemesini yapacağım o yüzden grafik vs. gibi konulara şimdi girmiyorum.

Güzel bir oyuna benziyor hem destek olmak açısından hem de farklı bir deneyim yaşamak açısından denenebilir. Buradan geliştiricilere de kolay gelsin diyelim. :)

Erzurum'un Steam Sayfası: Erzurum on Steam

Sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

Minimum:
  • İşletim Sistemi: 64 bits Windows
  • İşlemci: Intel Core [email protected] or AMD FX [email protected]
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 780 or AMD Radeon R9 290
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 12 GB kullanılabilir alan
Önerilen:
  • İşletim Sistemi: 64 bits Windows
  • İşlemci: Intel Core [email protected] or Ryzen 5 [email protected]
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 or AMD Radeon RX 580
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

Eki Görüntüle 800861

çetin iklim koşullarına karşı verdiğimiz mücadele artık Erzurum'da. :)

Steam'de oyun keşfine çıkmışken birden bu yapım karşıma çıktı. Bir nevi The Long Dark'ın Erzurum'da geçen hali. Oyun henüz çıkmamış. Planlanan çıkış tarihi ise 20 Ocak 2021.

Tanıtım videosunu da aşağıya iliştirelim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tahmin edebileceğiniz üzere oyun hayatta kalma temasında vahşi doğaya ve Erzurum'un dondurucu soğuna karşı mücadele ediyoruz.

Erzurum'da olması planan üç farklı oyun modu mevcut. Bunlar hikaye modu, serbest mod ve meydan okumalar. hikaye modu Erzurum'a giden taylan isimli karakterimizin yaşayacağı farklı olayları ele alıyor. Serbest modda ise oyunun sunduğu mekaniklerle sonsuz bir şekilde oyunu oynuyoruz. Son olarak meydan okuma modu ise tecrübeli oyuncular için bitmeyen fırtına zamanlanmış görevler ve daha fazla yırtıcı hayvanları içeren zorlu bir oyun modu.

Bu tip oyunlarda olduğu gibi barınma, eşya toplama, crafting, avlanma gibi farklı mekanikler bünyesinde meut. Özellikle Türk kahvesi ve tarhana çorbasına kadar Türk mutfağına özgü çoğu şeyi oyunda görebileceğiz. :)

Eki Görüntüle 800938

Aslında oyunun vurucu noktası Erzurum'da olduğunuzu sıkı sıkı hissettirmesi olacak. Bunu dinamik şekilde tasarlanan havadan bu havaya bağlı olarak gelişen sıcaklık ve günler arasında oluşan iklim olaylarından da anlayabiliriz. Bunun yanında Türk kültürüne ait bazı kavramları da oyuncunun ilgisini çekebilir elbette.

proximity Games tarafından geliştirilen Erzurum, Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanmakta. Oyun motoru tarafında bunu görmek sevindirici zira ülkemizde çok fazla kullanılan ve deneyim sahibi olunan bir oyun motoru sayılmaz. Oyun çıktıktan sonra kapsamlı bir incelemesini yapacağım o yüzden grafik vs. gibi konulara şimdi girmiyorum.

Güzel bir oyuna benziyor hem destek olmak açısından hem de farklı bir deneyim yaşamak açısından denenebilir. Buradan geliştiricilere de kolay gelsin diyelim. :)

Erzurum'un Steam sayfası: Erzurum on Steam

Sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

minimum:
  • işletim sistemi: 64 bits Windows.
  • işlemci: Intel Core [email protected] or AMD FX [email protected].
  • bellek: 4 GB RAM.
  • ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 or AMD Radeon R9 290.
  • DirectX: sürüm 11.
  • depolama: 12 GB kullanılabilir alan.
önerilen:
  • işletim sistemi: 64 bits Windows.
  • işlemci: Intel Core [email protected] or Ryzen 5 [email protected].
  • bellek: 8 GB RAM.
  • ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 or AMD Radeon RX 580.
  • DirectX: sürüm 12.
  • depolama: 12 GB kullanılabilir alan

Animasyonlara biraz daha çalışılsa keşke o tırmanma animasyonları ne öyle :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı