Türk lirasının değer kaybetmesi

Ne olursa olsun neden hiç kimse Türk malı almıyor misal şu an ülkenin yarısında iPhone var ABD malı bir Arçelik, Beko'muz var Vestel telefonlar desen A101'de çikolata gibi değeri yok satılmıyor. Durumu çok olmayanda Xiaomi alıyor çünkü iyi benim telim Vestel 5 yıllık hala kullanıyorum bedava iPhone verseler kullanmam çünkü ihtiyacım yok ama PC verseler alırım niye al mıyım bu ülkede tam tersi herkesin 3 4 telefonu var hepsi iPhone tabii adamlar uçar.
Sen Vestel telefonların içindeki donanımların Türk malı olduğunu mu düşünüyorsun? Vestel telefonların belleği, işlemcisi Türk malı mı sence? Alıyorlar dışırıdan donanımları vuruyorlar Vestel kapağını, senin gibiler de ortalıkta yerli telefon diye geziyor. Konuşup komik duruma düşeceğine bilmediğin konuda fikir belirtme. Senin gibi stand-up’çılar olduğu sürece ekonomi uzun bir süre daha değişmez.

Son düzenleme:
Türk lirasının nerede geçerliliği varmış?

Üretim konusu dışında boş bir yazı yazmış o arkadaş. Üretim konusuna herkes aynı şeyi söylüyor zaten. Gelip bana "dolorun şo on doşmoso oyo doğol" diyen birini mi savunuyorsun? Birbirinizden gülünçsünüz.

Hahahahaha hocam doların ortada bir şey yokken şak diye dipleri görmesi demek kısa sürede eskisinden daha çok fırlaması anlamına gelir bunu anlamıyor musunuz?

Sen Vestel telefonların içindeki donanımların Türk malı olduğunu mu düşünüyorsun? Vestel telefonların belleği, işlemcisi Türk malı mı sence? Aklı yok fikri var dedikleri bu olsa gerek. Senin gibi stand-up’çılar olduğu sürece ekonomi uzun bir süre daha değişmez.
İşlemcisi, belleği falan Türk olsa ne güzel olurdu, zamanla bilgisayar bile üretirdik.

Hahahahaha hocam doların ortada bir şey yokken şak diye dipleri görmesi demek kısa sürede eskisinden daha çok fırlaması anlamına gelir bunu anlamıyor musunuz?
"Hohohoho" "hocam" ben şak diye dibi görsün nerede dedim? Öyle dediğim mesajı bul bana göster. Söylediklerimi çarpıtıp boş konu açma. Dolar doğru politikalar ile kademeli olarak normal seviyelere indirilmeli.

"Hohohoho" "hocam" ben şak diye dibi görsün nerede dedim? Öyle dediğim mesajı bul bana göster. Söylediklerimi çarpıtıp boş konu açma. Dolar doğru politikalar ile kademeli olarak normal seviyelere indirilmeli.

Adam üretim olmadan doların düşmesinin kötü olacağını söylüyor sen laf olsun torba dolsun hesabı buna karşı çıkıyorsun. Şu an politik hamlelerle ekonomi düzeltecek durumda değiliz ABD sürekli yaptırım üstüne yaptırım uyguluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyninde ur var galiba adam üretim olmadan doların düşmesinin kötü olacağını söylüyor sen laf olsun torba dolsun hesabı buna karşı çıkıyorsun. Şu an politik hamlelerle ekonomi düzeltecek durumda değiliz ABD sürekli yaptırım üstüne yaptırım uyguluyor.
Ben üretime nerede karşı çıktım? Yukarıda üretim yapılması gerektiğini söylemedim mi? Okuduğunu anlama problemlerin var sanırım. Ben adamın "şu an doların düşmesini piyasa kaldırmaz" lafına karşı çıktım, sen de atlayıp avukatlığını yaptın adamın körü körüne bir şey bilmeden. Bu kadar basit olma.

Ben üretime nerede karşı çıktım? Yukarıda üretim yapılması gerektiğini söylemedim mi? Okuduğunu anlama problemlerin var sanırım. Ben adamın "şu an doların düşmesini piyasa kaldırmaz" lafına karşı çıktım, sen de atlayıp avukatlığını yaptın adamın körü körüne bir şey bilmeden. Bu kadar basit olma.

Ben ciddi düşüşleri kastediyorum. 10 veya 20 kuruş gibi miktarları değil.

Kavga etmeye devam ederseniz sonunuz şöyle olcacak;

1599828079027.png

O yüzden bence kavgayı bırakın yoksa bir moderatör gelip hepinizi tatile çıkarabilir. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı