Türk mitolojisi oyun yapmaya elverişli midir?

Unreal Engine kısmında kendimi ciddi anlamda geliştirdim fakat 3D modellemeler konusunda biraz daha çalışmam gerekli. Tulpar, kayra han ve erlik han gibi modellemeler için ciddi uğraş gerekiyor. İnşallah aklımdakini projeye yansıtabilirim.

Hocam konu ile alakasız bir şey sormak istiyorum. Benim de üniversite sınavından sonra başlayacağım bir oyun projem var. 2D ve genel olarak basit bir oyun olacak. Bu projeden sonra 3D daha büyük bir fikrim daha var. Sizce bu 2D oyunu Unreal Engine'de mi yapmalıyım Unity'de mi? Unity ile daha rahat olacağını düşünüyorum ama bir sonraki projem için tekrar Unreal'a geçmem gerekecek. C# öğrenip Unity ile yapıp sonradan UE'e geçsem zor olur mu? Veya UE üzerinde 2D oyun yapmak mantıklı mı? Teşekkürler şimdiden 🙂.

Hocam konu ile alakasız bir şey sormak istiyorum. Benim de üniversite sınavından sonra başlayacağım bir oyun projem var. 2D ve genel olarak basit bir oyun olacak. Bu projeden sonra 3D daha büyük bir fikrim daha var. Sizce bu 2D oyunu Unreal Engine'de mi yapmalıyım Unity'de mi? Unity ile daha rahat olacağını düşünüyorum ama bir sonraki projem için tekrar Unreal'a geçmem gerekecek. C# öğrenip Unity ile yapıp sonradan UE'e geçsem zor olur mu? Veya UE üzerinde 2D oyun yapmak mantıklı mı? Teşekkürler şimdiden 🙂.

Aslında nasıl alışırsanız öyle gidiyor. Şahsen Unreal Engine'nin blueprint yapısının Unity'nin kodlama aşamasından daha rahat ve daha kolay olduğunu düşünüyorum. Birinde kendinizi geliştirip diğerine geçmektense sadece birinde ustalaşmak daha iyi olur bence.

Şahsen Unreal Engine'nin Blueprint yapısının Unity'nin kodlama aşamasından daha rahat ve daha kolay olduğunu düşünüyorum.

Bana da Blueprint daha rahat ve kolay geliyor. Ama genelde hep UnrealEngine ile 2D oyun yapmanın daha zor olduğu, 3D oyun için daha uyumlu bir motor olduğunu söylüyorlar. O yüzden kafam karışıyor.

Unreal Engine kısmında kendimi ciddi anlamda geliştirdim fakat 3D modellemeler konusunda biraz daha çalışmam gerekli. Tulpar, Kayra Han ve Erlik Han gibi modellemeler için ciddi uğraş gerekiyor. İnşallah aklımdakini projeye yansıtabilirim.

Umarım güzel bir oyun yapıp bizi gururlandırırsınız. :D

Geri
Yukarı