Türk oyuncu topluluğu neden bu kadar berbat?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2018'den beri CS:GO, 1 aydır da LOL oynadım.

CS:GO'da belki 500 maç yaptım. LOL'de 20 maç attım.

Bir kişi küfür ettiğinde buraya gelip konu açacak ise ohooo. Technopat kaldırmaz.

Bu küfür meselesi, eğitimsizlik. Aile içinde verilmeyen terbiye. Anne ve baba, çocuğuna terbiye veremedi diye Türk Oyuncu Topluluğuna bunun faturasını nasıl kesersin?
Evet haklısın fakat yanlışlıklar da var bence. 4 Sezondur LOL Oynuyorum, 1000 üzerinde oyun oynamışımdır. Her oyuna gelen 10 oyuncudan 7-8'i sürekli küfür ediyor. Fena olmayan bir rütbedeyim hani düşük olsa çoluk çocuk vs dersin ama hiç de fark etmiyor. Maalesef oyuncu topluluğu rezalet halde. Herkes en iyisini biliyor, herkes muazzam. Birine laf anlatsan annen baban kardeşin kalmıyor. Dive girmeyelim yazdığında " Sana mı sorucam ............. evladı " Yazan arkadaşlar her oyun geliyor. İstisnası yok. Eskeza E spor yayınlarının sohbet kısmı da farksız. En ufak harekette Adamı ne güzel .... diye başlıyorlar. Topluluk rezil halde.

Sana fatura kes diyen oldu mu? Türk oyuncuları diğer oyunculara göre daha küfürbaz ve oyunbozan bu bir gerçek. Sen niye üzerine vazifeymiş gibi aksini iddia ediyorsun?
Bende online oyun oynuyorum ve küfür etmiyorum. Benim gibi kaç milyon kişi vardır. Burada 2 kişiye bakıp Türk Oyuncu Topluluğuna laf yapılması beni sinir etti. Sende hemen zıpladın.

Madem bu bir gerçek, bir araştırma mı var Türkiye'de oyuncuların küfürü ettiği ile ilgili?

Ben bu durumun Türk oyuncu topluluğuna özgü bir şey olmadığını düşünüyorum. Ergenliğe yeni girip malum organının ne işe yaradığını öğrenmiş olan her genç erkek bunu her türlü ortamda vurgulama ihtiyacı hissediyor 😄. Eskiden sokak kültürü vardı böyle her önüne gelene küfür edemezdin ana bacı karıştırmak söz konusu bile olmazdı şamarı yerdin mahalle abisinden. Ama şu anki ortamda çocuklara böyle bir terbiye verecek yaptırım mekanizması maalesef yok. Online oyun yapımcılari kâr amaçlarını topluluğun kalitesinin önünde tutuyorlar hep.

Evet haklısın fakat yanlışlıklar da var bence. 4 Sezondur LOL Oynuyorum, 1000 üzerinde oyun oynamışımdır. Her oyuna gelen 10 oyuncudan 7-8'i sürekli küfür ediyor. Fena olmayan bir rütbedeyim hani düşük olsa çoluk çocuk vs dersin ama hiç de fark etmiyor. Maalesef oyuncu topluluğu rezalet halde. Herkes en iyisini biliyor, herkes muazzam. Birine laf anlatsan annen baban kardeşin kalmıyor. Dive girmeyelim yazdığında " Sana mı sorucam ............. evladı " Yazan arkadaşlar her oyun geliyor. İstisnası yok. Eskeza E spor yayınlarının sohbet kısmı da farksız. En ufak harekette Adamı ne güzel .... diye başlıyorlar. Topluluk rezil halde.
LOL'ün kitlesi kesinlikle öyle. Ama bana pek kufurbaz eleman gelmedi. Hatta chate yazan pek olmadı.

Ama CS:GO' kitlesinden kesinlikle daha fazla bu edepsizler.

Bende online oyun oynuyorum ve küfür etmiyorum. Benim gibi kaç milyon kişi vardır. Burada 2 kişiye bakıp Türk Oyuncu Topluluğuna laf yapılması beni sinir etti. Sende hemen zıpladın.

Madem bu bir gerçek, bir araştırma mı var Türkiye'de oyuncuların küfürü ettiği ile ilgili?
Sana küfür ediyorsun veya etmiyorsun diyen olmadı. Sen tek başına bir topluluğu temsil ettiğin kanısına nereden vardın? Hala hangi iki kişiden bahsediyorsun? Benimle konuşurken "zıpladın" gibi kelimeler seçme, sınırını aşma.

LOL'ün kitlesi kesinlikle öyle. Ama bana pek kufurbaz eleman gelmedi. Hatta chate yazan pek olmadı.

Ama CS:GO' kitlesinden kesinlikle daha fazla bu edepsizler.
Csgo da sesli sohbet nerdeyse zorunlu olduğu için annesi babası duymasın diye genç kardeşlerimiz daha az küfür ediyorlar tabi 😄.

Sana küfür ediyorsun veya etmiyorsun diyen olmadı. Sen tek başına bir topluluğu temsil ettiğin kanısına nereden vardın? Hala hangi iki kişiden bahsediyorsun? Benimle konuşurken "zıpladın" gibi kelimeler seçme, sınırını aşma.
Hahahahaja.

Sende söyledin. Ben, tüm Türk Oyuncu Topluluğunu temsil etmiyorum. "Sen tek başına bir topluluğu temsil ettiğin kanısına nereden vardın?" Ben sadece bu toplulukta bir bireyim.

O küfür eden 2 kişi de bu topluluğun içinde.

Ben tek başıma bir topluluğu temsil etmiyorsam, o 2 kişi de temsil etmiyor. Senin en büyük hatan burada.

O 2 kişi: Konu sahibinin bahsettiği 2 kişi.

2 sayısına nereden vardın? Şizofren gibi tutturmuşsun "2... 2... 2..." başka bir şey dediğin yok. 10 Türk oyuncudan 8'i küfür ediyor. Sen çıkmışsın ben etmiyorum diyorsun, sana koca bir aferin fakat bu geneli değiştirmiyor.

2 sayısına nereden vardın? Şizofren gibi tutturmuşsun "2... 2... 2..." başka bir şey dediğin yok. 10 Türk oyuncudan 8'i küfür ediyor. Sen çıkmışsın ben etmiyorum diyorsun, sana koca bir aferin fakat bu geneli değiştirmiyor.
Okuduğunu mu anlamıyorsun anlamadım.

"Az önce bir Half-Life serverına girdim, 2 ergen oyun içinde sesli bir şekilde birbirlerinin ailevi değerlerine sövüp birbirlerine hile diyordu, ben de sakin olun dedim bu sefer bana sardı ergenler, bu Türk oyuncu topluluğu neden bu kadar berbat merak ettim."

10/8 oranına nereden vardınız? Bu bir varsayım mi yoksa bir kaynağınız var mı?

Genç nüfus Avrupa ülkelerine göre daha fazla olduğu için, hali ile oynayanların çoğu çocuk / ergen oluyor.
Ve bunların tavırlarını da biliyoruz, özellikle ergenlerin...
Bunun en önemli sebebinin yukarıda yazdığım unsur olduğunu düşünüyorum. 🙃

Öte yandan diğer ülkelerdekinden pek de farklı sayılmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı