Türk polislerinde bodycam neden yok?

Kamera, olması zorunlu bir ekipman olarak envantere eklenmeli. Avrupa'da ekibin en az 1 üyesinde bulunması zorunlu. Tek devriyelerde de zorunlu. ABD'yi saymıyorum zaten. O kadar çok böyle vaka oluyor ki. Suçsuzların başı yanıyor. Türkiye'de maalesef çok fazla yaşanan bir olay. Kuzenim de açığa alınmıştı fakat sonradan kamera kayıtları çıkınca kadına 9 ay hapis cezası vermişlerdi.

Avrupa'da ekibin en az 1 üyesinde bulunması zorunlu. Tek devriyelerde de zorunlu. ABD'yi saymıyorum zaten.
ABD'de olmasının sebebi polisin belediyelere bağlı olması. Tek bir otorite yok. Sanırsam Türkiye'de itfaiye o şekilde işliyor.

Yani ABD'de bir zorunluluk yok. Belediyeler polis teşkilatı için almaya karar verirlerse alıyorlar. Yani ABD'deki bodycam kararı hükümet tarafından alınmadı.

Son düzenleme:
Bu videoyu izledim, eğer polis yerinde ben olsam çoktan vurmuştum kadını. Zaten bu olay Amerika'da yaşansa net elektroşok yiyip karakola götürülmüştü. Bizim polislerimizin yetkileri az, bence az olması da gerekli. İşini kötüye kullanalar olduğu gibi bu videodaki gibi işini çok iyi yapanlarda var. Yetki sayısı artarsa sorunlar da artabilir, Amerika'da polisinin birisini vurması normaldir ama Türkiye'de normal değil. Halk olarak da polise karşı çok saldırgan olmayız zaten, Amerika'da polislerin o kadar yetki sahibi olmasının sebebi zaten çeteler ve polise karşı tutuma sahip kişiler. Çok fazla sayıdalar ve her an saldırıya uğrayabilirler ama bizim polislere bu güne kadar teröristler harici ağır saldırılarda bulunanları görmedim, eğer saldıran olursa zaten gerekli şeyler yapılıyor. Polis bizde otoriter güç olarak görünüyor.

Videodaki polislere tekrardan helal olsun diyorum, bu kadar sabra sahip olmak zor bir iş.

Bu videoyu izledim, eğer polis yerinde ben olsam çoktan vurmuştum kadını.
Kadının yerine sen yatardın, bu tarz aklı full cinsellikte olan yaratıklar için değmez.

Amerikalı aynasız net ABD de bu kadının, özellikle o son kısımda poposunu göstermesi yüzünden içeriye atılacağını söylemişti. Çünkü kayıt altında.

Bu sahne:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı