Türk savunma sanayi hakkındaki düşünceleriniz neler?

Daha fazla  
Altta verdiğim haber tuhafıma gitti s-400'lerin en iyi olduğunu hep duymuşumdur aynı zamanda Türkiye'nin son zamanlarda güçlenmesi ilgimi çektiği için yakından takip ediyorum sizce de bayraktarlar bu kadar iyi mi?
Not: Türkiye'ye sonuna kadar güveniyorum sadece ilk defa bu kadar gurur duydum yoksa vatan benim canım.
Not 2: Türkiye'nin yurt dışına sattığı İHA ve SİHA'lar biraz daha değiştirilmiş hali(daha düşük) ve Türkiye yakında bayraktar TB-3'ü kullanacak düşünceleriniz neler?

Rusya'nın bizim silahlarımızla vurulması hiç iyi bir şey değil. Savunma sanayimiz gayet iyi ama silah satarken iki kez düşünmemiz lazım.

Haklısın fakat savaş esnasında hiç satmadık hepsi savaştan önce alındı.
Savunma sanayi olarak iyiyiz fakat fazla abartıldını düşünüyorum.

Bana da ilk başta öyle gelmişti fakat araştırdıkça bu abartma gurura dönüştü.

Yıllardır PKK bizim askerlerimizi Rusya üretimi, Avrupa üretimi silahlarla, bombalarla, füzelerle şehit ediyor. Dolayısıyla bizim Rusya karşıtı silah satmamizin ne gibi bir sorunu var? Rusya'ya hesap mı vereceğiz?

Türk savunma sanayisi ülkenin işleyen en büyük kurumlarını oluşturur. Her güçlü ülke silahını kendi üretir. Bu yüzden güçlü Türkiye için önleri daha fazla açılmalı, destek daha çok verilmeli.

Yıllardır pkk bizim askerlerimizi Rusya üretimi, Avrupa üretimi silahlarla, bombalarla, füzelerle şehit ediyor. Dolayısıyla bizim Rusya karşıtı silah satmamizin ne gibi bir sorunu var?

Türk savunma sanayisi ülkenin işleyen en büyük kurumlarını oluşturur. Her güçlü ülke silahını kendi üretir. Bu yüzden güçlü Türkiye için önleri daha fazla açılmalı, destek daha çok verilmeli.

Linç yemek istemiyorum alış gücü düştüğü için herkes laf ediyor ama erdoğanında katkıları var mesela Selçuk bayraktara bayağı bir yardım etti aşır fazla olmasa da etti.

En ilgimi çeken ve Türkiye'ye çağ atlatacak olan halihazırda üretim hattında olupta 2023'te ilk uçuşunu gerçekleştirecek 2 şey var bayraktar kızılelma ve hürjet(F35'den daha güçlü dedi sayın hulusi akar)tabii bunları bu kadar önemli yapan şey yazılımları en ama en önemlisi ise düşmanın her şeyini devre dışı bırakan koral.

Yeni konular

Geri
Yukarı