Türk takımlarının 2021/2022 sezonu Avrupa'da mücadele edeceği kulvarlar

EZİC AJANI

Decapat
Makaleler
1
Spor Toto Süper Lig 2020/2021 sezonuna göre Türk takımlarının Avrupa'daki kulvarları kesin ve net bir şekilde belli oldu. Gelin bakalım bunlar ne imiş:

Beşiktaş: Spor Toto Süper Lig Kupası'nı ve Ziraat Türkiye Kupası'nı kaldırarak sezonu duble kupa ile kapatan siyah beyazlı ekip, seneye direkt olarak Şampiyonlar Ligi'ne gidecek. Beşiktaş muhtemel olarak 3. veya 4. torbadan, en ama en iyi ihtimalle (liglerde bir değişiklik vs. olursa) 5. torbadan girecek ama 5. torba ihtimali çok çok zor.
Bu arada Beşiktaş, son yıllarda (Abdullah Hunter sezonları hariç) Avrupa'da rekorlar kırıyor. Bu sene de istediği transferler olursa sürpriz bir takım olabilir :)

Galatasaray: Spor Toto Süper Lig mücadelesini 2. olarak bitiren Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne ön eleme turlarından girecek. Villareal'in UEFA Avrupa Ligi Kupasını alması nedeniyle sarı kırmızılı temsilci, elemelere 3. turdan katılacak ve eğer 3 elemeyi de geçerse Şampiyonlar Ligi'ne gidecek. Hangi torbadan gideceği belli değil.

Fenerbahçe: STSL mücadelesini 3. olarak tamamlayan sarı lacivertli kulüp, UEFA Avrupa Ligi'ne play-off turlarından katılacak. Eğer bu turları geçerse Avrupa Ligi'ne katılmaya hak kazanacak.
Bu arada Fenerbahçe, son yıllarda gittiği tüm Avrupa Ligi gruplarından çıkmayı başarmıştır.

Trabzonspor: Ligi 4. bitiren Karadeniz temsilcisi ise bu sene planlanan ve bir sonraki sezon uygulanacak olan UEFA Konferans Ligi'ne 2 eleme turu ile gidecek. Bu turun ikisini de kazanırlarsa Konferans Ligi'ne gitmeye hak kazanıyorlar.

Sivasspor: Ligi 5. bitiren Anadolu takımı Sivasspor, son yıllarda yakaladığı güzel ivme ile Avrupa'ya gitmeye hak kazanıyor. Sivasspor, bu sene eğer 3 eleme turunuda geçerse Konferans Ligi'ne katılmaya hak kazanacak.

Uzun lafın kısası, Avrupa'da hepimiz aynı bayrak altındayız. Sadece 1 kulübün Avrupa işi garanti. 5 takımdan en kötü 3 takımın Avrupa'ya gitmesi gerek ülke puanının artması için. Sizce takımlarımız nasıl bir performans sergiler Avrupa'da?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek umudum Beşiktaş oda Sergen Yalçından dolayı. Beşiktaş umarım bu sene Şampiyonlar liginde harikalar yaratır zira diğer takımlardan ümit yok.

Galatasaraylı birisi olarak benim Galatasaray'dan gram ümidim yok. Şampiyonlar ligine çıksak bile büyük ihtimal her geçen 4-5 atar.

Şanlı Galatasaray'ım ilk ön eleme turunda 2-1'lik skorla dandik bir takıma yenilir, Avrupa hevesimiz kursağımızda kalmadan biter.

Burak elmas gelirse güzel olur hakan çalhanoğlu Burak yılmaz gelme ihtimali var birkaç nokta atışla geçeriz marcao ya 25 m € teklif varmış 30'a satılıp Kaan ayhan mostafa bir de on numara van anholt sol beke falcao gönderilmesi lazım terim tarih yazar inşallah.

Burak elmas gelirse güzel olur hakan çalhanoğlu Burak yılmaz gelme ihtimali var birkaç nokta atışla geçeriz marcao ya 25 m € teklif varmış 30'a satılıp Kaan ayhan mostafa bir de on numara van anholt sol beke falcao gönderilmesi lazım terim tarih yazar inşallah.

Hakanla Juventus, Liverpool gibi takımlar iletişim halindeyken bize gelmesi komedi olurdu. Burak artık fazla iş yapabilecek bir forvet değil. Lille de şansı yaver gitti oldu ama bizde tutacağını sanmam. Marcaonun da o fiyata gideceğini hiç sanmam. 15 milyon euro aşağısına gidecek demedi deme.

Hakanla juventus, liverpool gibi takımlar iletişim halindeyken bize gelmesi komedi olurdu. Burak artık fazla iş yapabilecek bir forvet değil. Lille de şansı yaver gitti oldu ama bizde tutacağını sanmam. Marcaonun da o fiyata gideceğini hiç sanmam. 15 milyon euro aşağısına gidecek demedi deme.

15m€ giderse yönetim bir daha galatasaraya adımını atmasın hakan orada yedek kalır dybala varken marcao sol ayaklı hızlı bir stoper 20'den aşağı satılmamalı.

15m€ giderse yönetim bir daha galatasaraya adımını atmasın hakan orada yedek kalır dybala varken marcao sol ayaklı hızlı bir stoper 20'den aşağı satılmamalı.

Dybala formdan düştü, uzun zamandır düzenli oynayamadı. Hakanı alırlarsa yedek bırakacaklarını düşünmüyorum. Marcao 20 aşağısına satılacak. Her açgözlü Türk kulübün yaptığı gibi yüksek gelen teklifleri görünce oyuncuyu daha üst miktara satmaya kalkınca ellerinde kalıyor. Abdülkadir Ömürü zamanında satmadılar ellerinde kaldı, Uğurcanı satmadılar 1 2 sene daha satmazlarsa ellerinde kalacak. Bizimkilerin kaderi bu.

Dybala formdan düştü, uzun zamandır düzenli oynayamadı. Hakanı alırlarsa yedek bırakacaklarını düşünmüyorum. Marcao 20 aşağısına satılacak. Her açgözlü Türk kulübün yaptığı gibi yüksek gelen teklifleri görünce oyuncuyu daha üst miktara satmaya kalkınca ellerinde kalıyor. Abdülkadir ömürü zamanında satmadılar ellerinde kaldı, uğurcanı satmadılar 1 2 sene daha satmazlarsa ellerinde kalacak. Bizimkilerin kaderi bu.

Hakanı bugün rüyamda gördüm galatasaraya geliyordu :D inşallah gerçek olur.

Geri
Yukarı