"Türk tarihina yolculuk" yazıp sadece Osmanlı göstermek

Tibet Ulubey

Kilopat
Makaleler
24
Yer
İstanbul
Bak yine sinir oldum bu sisteme😡

IMG_20210920_022024.jpg

"Türk TARİHİNE YOLCULUK" yazıp sadece Osmanlı gösterenlerden bir hayır gelmez arkadaş. Bu başlığı atacaksan Hunlar'dan başlayacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün konuları işlemek aşırı uzun sürecektir. Osmanlı bile yarım yamalak işleniyor, her şeyi ele alamıyorsun. Tabii başlığın yanıltıcılığı meçhul ona bir şey diyemem.

Her konuda eski Türk devletlerinden biri yüzeysel olarak anlatılabilir, fazla detaylı konular değil bunlar tahminimce. Osmanlı tarihimizde çok önemli ve büyük bir yere sahip, fakat binlerce yıllık şanlı tarihimiz yalnızca Osmanlı'dan ibaret de değil.

Son düzenleme:
Her konuda eski Türk devletlerinden biri yüzeysel olarak anlatılabilir, 2. sınıf konusu bunlar sonuçta. Osmanlı tarihimizde çok önemli ve büyük bir yere sahip, fakat binlerce yıllık şanlı tarihimiz yalnızca Osmanlı'dan ibaret de değil.
Evet sınıfta kimse memnun değil bu durumdan.

En önemli tarihimiz Osmanlı'ydı, liseye gidiyorsan lisede Osmanlı tarihi fazla var.

Dostum ne bekliyorsun ki? Türkiyede Osmanlı dışında diğer Türk devletleri öğretilmiyor denecek kadar az öğretiliyor. Direkt Osmanlıya geçiyor, devletler hakkında hiçbir bilgi verilmiyor, birkaç madde yazılıyor ve bitiyor. Selçuklu da bunun gibi geçiyor. Türkiyede Osmanlı dışındaki Türk devletlerini öğrenmek istiyorsan mecbur kendin uğraşacaksın. 9.sınıfı ele alırsak İslam tarihi altında öğretilen arap tarihi konusu zaten Türk devletlerinden daha detaylı 😀.

Dostum ne bekliyorsun ki? Türkiyede Osmanlı dışında diğer Türk devletleri öğretilmiyor denecek kadar az öğretiliyor. Direk Osmanlıya geçiyor, devletler hakkında hiçbir bilgi verilmiyor, birkaç madde yazılıyor ve bitiyor. Selçuklu da bunun gibi geçiyor ondan sonra direk Osmanlı. Türkiyede Osmanlı dışındaki Türk devletlerini öğrenmek istiyorsan mecbur kendin uğraşacaksın. 9.sınıfı ele alırsak İslam tarihi altında öğretilen arap tarihi konusu zaten Türk devletlerinden daha detaylı 😀.
Bu arada "Direk Osmanlı" hangi zamanın devletiydi?

Dostum ne bekliyorsun ki? Türkiyede Osmanlı dışında diğer Türk devletleri öğretilmiyor denecek kadar az öğretiliyor. Direk Osmanlıya geçiyor, devletler hakkında hiçbir bilgi verilmiyor, birkaç madde yazılıyor ve bitiyor. Selçuklu da bunun gibi geçiyor ondan sonra direk Osmanlı. Türkiyede Osmanlı dışındaki Türk devletlerini öğrenmek istiyorsan mecbur kendin uğraşacaksın. 9.sınıfı ele alırsak İslam tarihi altında öğretilen arap tarihi konusu zaten Türk devletlerinden daha detaylı 😀.

Selçuklu 117 sene sürdü sanırsam. Osmanlı 600 yıldan fazla sürülmesine rağmen Osmanlı bile az anlatılıyor. Selçukluda öne çıkan maddeler öğretiliyor. Tarihimizde en çok şeyi Osmanlı'da yaptık.

Yeni konular

Geri
Yukarı