Türk Tarihinin En Büyük 5 Adamı Kimdir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1669998006809.png

Evet sevmiyorum dostum. 400 bin Türk'ü hayalleri uğruna şehit eden birisini sevmiyorum. Kendisi kahraman falan da değildir, Türkiye Cumhuriyeti'ne yararından çok zararı dokunmuştur.
Kesinlikle katılıyorum. Sarayda evlilik yapıp ondan sonra rütbe atlayıp askeri yönetimin başına geçen ve sonra Almanların gazına gelip bizi 1. dünya savaşına sokup ondan sonra da bir sürü askerimizi şehit edip savaştan zararlı çıkmamızı sağlayan biridir kendisi.

Bana niye haha attın ki sanırım dediğimi yanlış anladın. @superspaydi

Kesinlikle katılıyorum. Sarayda evlilik yapıp ondan sonra rütbe atlayıp askeri yönetimin başına geçen ve sonra Almanların gazına gelip bizi 1. dünya savaşına sokup ondan sonra da bir sürü askerimizi şehit edip savaştan zararlı çıkmamızı sağlayan biridir kendisi.

Bana niye haha attın ki sanırım dediğimi yanlış anladın. @superspaydi

Evet.

Ayakta mı tuttu? Ülkede birçok toprak kaybetti diyorum ayakta tuttu diyorsun. Bu ülkenin sınırlarını bu hale getirenin sorumlularından biri 2. Abdülhamid'dir.
Osmanlı paşaları Abdülhamid'i tahttan indirip Rusya ile savaşa soktu. Abdülhamid tahttan indirilmeseydi öyle olmayacaktı. Klasik kemalistler gibi hemen Abdülhamid'i kötülemeyin. Kendisi siyasette en iyilerdendir.

3- Mustafa Kemal Atatürk (Tartışmalıdır, ciddi bir askeri başarısı yoktur.İnkilapçı bir lider olarak beğenirim sadece.)

Atatürk'ün ciddi bir askeri başarısı yok mu? :D Kurtuluş Savaşı'nda batı cephesindeki zaferlerin tümü Atatürk'ün askeri dehası sayesinde kazanılmıştır. Atatürk, Sakarya Muharebesi'nde ordunun başına geçip hem Sakarya Muharebesi'nden hem de Dumlupınar Meydan Muharebesi'nden iki büyük zaferle ayrılmıştır. Atatürk'ün Çanakkale'deki başarısından ve "Gazeteci Şerif" ismiyle gittiği Trablusgarp'ta tek başına aldığı zaferden bahsetmedim bile üstelik. Tarih bilmiyorsanız bırakın bilenler konuşsun.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı