Türk Telekom 1000MBPS modem değişikliği

kwAhjs

Hectopat
Merhaba, anlık olarak TurkNet kullanıcısıyım. Bugün TurkNet'i aradığımda bana 1000MBPS veremeyeceklerini söylediler. ( Türk Telekom 1000MBPS veriyor.) Fakat benim sorunum şu, önceden Türk Telekom kullandığımda bufferbloat testlerinde neredeyse en kötü değerleri alıyordum bununda çaresi OpenWrt destekli modeme geçmekti ve Türk Telekom buna izin vermiyordu, vermediği için bende TurkNet'e geçmiştim. Şimdi tekrardan Türk Telekom'a geçersem modemimi değiştirip bufferbloat sorununu çözebilir miyim? Bana yardımcı olur musunuz?

Merhaba, anlık olarak TurkNet kullanıcısıyım. Bugün TurkNet'i aradığımda bana 1000MBPS veremeyeceklerini söylediler. ( Türk Telekom 1000MBPS veriyor.) Fakat benim sorunum şu, önceden Türk Telekom kullandığımda bufferbloat testlerinde neredeyse en kötü değerleri alıyordum bununda çaresi OpenWrt destekli modeme geçmekti ve Türk Telekom buna izin vermiyordu, vermediği için bende TurkNet'e geçmiştim. Şimdi tekrardan Türk Telekom'a geçersem modemimi değiştirip bufferbloat sorununu çözebilir miyim? Bana yardımcı olur musunuz?

Türk Telekom'un kendi modemini alırsan herhangi bir yazılım yüklemene izin vermiyorlar veya bir değişklik yapmak istediğinde de izin vermiyor. Dışarıdan bir modem aldıysan sıkıntı olmaz.

Türk Telekom'un kendi modemini alırsan herhangi bir yazılım yüklemene izin vermiyorlar veya bir değişklik yapmak istediğinde de izin vermiyor. Dışarıdan bir modem aldıysan sıkıntı olmaz.

Xiaomi 4A modem alıp kullanacağım fakat nasıl kurulur ne işlem yapılır herhangi bir bilgiye sahip değilim. Türk Telekom'a söylediğimde ise Fiber altyapıda modem değişikliğine izin vermediklerini beyan ediyorlar.

Turk Telekom izin vermese de ben modem değiştirdim. İstersen videoya bir bak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Xiaomi 4A modem alıp kullanacağım fakat nasıl kurulur ne işlem yapılır herhangi bir bilgiye sahip değilim. Türk Telekom'a söylediğimde ise Fiber altyapıda modem değişikliğine izin vermediklerini beyan ediyorlar.
Fiberde izin vermiyorlar çünkü kendi modemlerini getiriyorlar sen ne zaman üyeliğini bitirirsen o zaman geri alıyorlar senden bana bir modem birde yanında küçük bir alet verdiler

Taahhüt var mı ve aylık kaç TL?
Ayrıca download 1000 ama upload kaç?

Türk Telekom bu tabii ki taahhüt var 24 ay süreli her ay 390 TL ödüyorum Speedtest sonucum ektedir;

Dosya Ekleri

• 1659269382647.png
    1659269382647.png
    48,7 KB · Görüntüleme: 59
TurkNet GigaFiber gelmedi mi binanıza?
Gelmediyse üzücü.
1000 download 1000 upload aylık 140 TL.
2 yıl taahhüt var sonuçta Türk Telekomda.
Hemde ucuz Türk Telekoma göre kat ve kat.
Gelirse geçmeniz yıllar alacak.

Yukarıda yazan 24 ay taahhüt aylık 390 TL fiyatı doğru ise bence 1000/50 gibi komik bir değer veren Türk Telekom'a geçerken biraz düşünün. Mesela evinizde kaç kişi internet kullanıyor?

Geri
Yukarı