Türk Telekom 16 Mbit İnternetin 4 Mbit Olması

CVaRy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Normalde kullandığım paket 16 Mbit ancak evde kullandığım en hızlı halı ne olursa olsun 450-500 ancak oluyor. O da belki oluyor genelde 420-400 arası gelip duruyor. Modeme baktığımda ise modemde aynı şekilde en fazla 4096 KBps hızına çıkabileceğimi söylüyor. Ben de bunun hat değerlerine bakıyım dedim ancak bir şey anlamadım.

Noise margin upstream: 20 dB
Output power downstream: 15 dB
aAttenuation upstream: 7 dB

Bana bu bilgileri verdi internetten biraz baktım anladığım kadarı ile fena değil ancak neden ben 4 Mbit hızı aşamıyorum onu anlamadım. Bu arada şu evlere koydukları bir şey var şu anda ismini unuttum o bu arada evime biraz uzak 50-100 M kadar. Evim yeni yapılmış bir ev ve eve onu taktırmadım acaba onunda etkisi var mıdır diye söyliyeyim dedim. Bir de derseniz ki santrale uzaksın, santrale uzak değilim santral hemen hemen 4 Km uzakta bir yerde kahvehanenin alt tarafına kurulmuş bir şekilde tabii yanlış teşhis koymadıysam :D

Şimdi bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim. Çünkü 4 Mbit hızı geçememek delirtiyor insanı. 16 Mbit fiyatı veriyorum 4 Mbit kullanıyorum. Bir ara hatlarımda sorun vardı düzelttim sorun yok ama hiçbir zaman hızımda artış olmadı. Bu verdiğim bilgilerle ne tavsiye edersiniz. Bu arada TürkTelekom kullanıcısıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
WI-FI ile mi deniyorsun, bir de ethernet kablosu ile dene, bu WI_FI işi sıkıntı. Modeme, kanallara, senin PC'ndeki WI-FI kartlarına bile bağlı olabilir.

Örneğin ben WI_FI ile 3-4 en yüksek 14 Mbit alabiliyorum, bunu da modem arayüzünden kanalları otomatik seç diye bir ibare var, o kanalları tek tek denedim, ikinci kanalda en yüksek değeri aldım o bile yeterli değil, ethernet ile 40-50-60 Mbit iken, o ayar sayesinde WI-FI ile en yüksek 14 Mbit alabildim. Nedendir? Bilinmez.

Hafız biz yeni abonelik aldığımızda (8Mbps) sendeki gibi düşük upstream yazıyordu. tesisatımıza güvendiğimiz için operatörü aradık dedik böyle böyle. hııı öylemi hemen düzeltiyorum dediler. 2 dk'ya düzelttiler (dsmartnet). tabi sendeki sorun tesisattan da olabilir.

Ben tam 1 sene 16Mbit'lik pakatimi 2Mbit kullandım bundan 2 sene önce.
Daha sonra kendi kendime kızdım müşteri hizmetlerini arasana ne bekliyosun diye, aradım ve yaklaşık 3 dakikalık işlemden sonra hızım 10-11 arasında gidip geliyor.

Müşteri hizmetlerini bi aramanı tavsiye ederim.

Bu arada TTNet kullanıcısıyım

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı