Türk Telekom 16 Mbps pakette düşük indirme hızı sorunu

DoleryZ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
TTNET kullanıcısıyım ve yaklaşık 1.5 yıl önce Airties 5453v2 adlı modemi aldım. İnternet tarifem normalde 16 Mbps olmasına rağmen sadece 13 Mbps internet geliyor ve indirme hızım 1.4 MB/s oluyor. Bu modemi almadan önce internet hızım 16 Mbps olarak geliyor ve indirme hızımı 1.8 MB/s olarak kullanabiliyordum. Bu modemi aldıktan bir süre sonra bunu fark ettim ama o zamanlar evde hem fazla kablosuz kullanımı vardı, hem de çok fazla önemsememiştim geçici bir sorundur herhalde diyerek. Bunu fark ettikten sonra eski modemimle de denedim ve onunla da aynı hızı almaya başladım. Yani sonuç olarak şu an bu problemin, internet sağlayıcısından mı, yoksa modemden mi kaynaklandığını bilmiyorum. Son olarak 1.4 MB/s ile indirme işlemi devam ederken kablosuz bağlandığımızda da indirme hızı düşmüyor. Sadece telefondan da indirme işlemi vs. başlatırsak indirme hızı 1.3, 1.2 gibi hızlara düşüyor.
Bu süreç boyunca aynı hızda daha yüksek kotalı yeni bir internet tarifesine de geçtik ama internet hızı hiçbir şekilde değişmedi. TTNET ile iletişime geçmeden yapabileceğim herhangi bir şey var mı? Modemin, kendiliğinden ethernet bağlantısını kısıtlama imkanı var mıdır? Yoksa TTNET ile iletişime mi geçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen yine iyi alıyorsun. Benim 8Mbps olmasına rağmen hiç o hızı kullanamıyorum. Sürekli 5Mbps'nin altında. Bu ayın sonunda zaten kökten bırakıcam TTNET'i. Bıktım bunların sorumsuz işlerinden. Her ay 75GB kotam olurdu 8Mbps kullanırdım 2 aydır 4Mbps kullanıyorum.

Kaç kere aradım 1 defasında hızı yükseltti bir tanesi. Diğer aramalarımda anlayan birine denk gelmedim. Burdan bir şey yapamayız diyorlar.

Bunları kastettiniz herhalde, çünkü başka bir şey bulamadım DSL ile alakalı.
Geç cevap için kusura bakmayın.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    25,9 KB · Görüntüleme: 781
Bunları kastettiniz herhalde, çünkü başka bir şey bulamadım DSL ile alakalı.
Geç cevap için kusura bakmayın.
Modeminize 13.3Mbps geliyor. Hemen hemen tüm hızı alabiliyorsunuz. Kablolarda ezik bir yer var mı kontrol edin. Modem sıfırlamayı deneyebilirsiniz. (Bu yöntem kablosuz adını ve şifresini sıfırlayacaktır.)

Yaklaşık 1 haftadır yapabileceğim her şeyi yaptım, ama herhangi bir değişiklik olmadı. Sanırım yakın zamanda TTNET'i arayacağım. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı