Türk Telekom 16Mbps hız değerleri

Ernsnerr

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 16Mbps hız için 14Mbps alıyorum ancak modemim çok eski olduğundan 802.11/b/g standartını destekliyor. Bu nedenle Wi-Fi'da 10Mbps üstü görülemiyor. Yeni bir modemin kablosuzda hızı arttıracağından eminim ancak kabloluda da etkisi olur mu?

ttnet.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal her türlü değişiklik etkiler, buna kablo da dahil lakin Max. 2mbps için ki bu 2Mbps nin kayıp olduğundan emin değiliz, değmez. Zaten internet sağlayıcında %10 luk bir kaybı sana abonelik sırasında "olabilir" şeklinde resmi olarak bildiriyor.

O kayıp saydığın 2mbps yi arkaplanda başka birşey de kullanıyor olabilir o an.

Donanımsal her türlü değişiklik etkiler, buna kablo da dahil lakin Max. 2mbps için ki bu 2Mbps nin kayıp olduğundan emin değiliz, değmez. Zaten internet sağlayıcında %10 luk bir kaybı sana abonelik sırasında "olabilir" şeklinde resmi olarak bildiriyor.

O kayıp saydığın 2mbps yi arkaplanda başka birşey de kullanıyor olabilir o an.
Bu test kimse ağa bağlı değilken yapıldı. 2mbps'yi normal olarak görüyorum ancak MS değerlerinde bir iyileşme görülür mü? Çünkü ttnetin verdiği modemden evdeki başka bir modeme geçtiğimde 2-3 ms'lik bir düşüş gerçekleşti ama evdeki modem de son güncellemesini 2011'de almış bu nedenle çok eski bir modem.

Bu test kimse ağa bağlı değilken yapıldı. 2mbps'yi normal olarak görüyorum ancak MS değerlerinde bir iyileşme görülür mü? Çünkü ttnetin verdiği modemden evdeki başka bir modeme geçtiğimde 2-3 ms'lik bir düşüş gerçekleşti ama evdeki modem de son güncellemesini 2011'de almış bu nedenle çok eski bir modem.
Biraz geç bir cevap olacak, iş dolayısıyla bana yoğun bi hafta geçirdim. Kablolu bağlantıda 2-3 ms bir fark modeller arası değişir ancak kablosuz bağlantıda aynı kablosuz verici ile farklı cihazlar kullanrak bile farklı ping/ms değeri alabilirsin. Yenilemeyi düşünürsen 802.1x standarlarında bir modem tercih etmeni öneririm.

Geri
Yukarı