Türk Telekom 2 senedir internet vermiyor

Hans Landa

Kilopat
Yer
İstanbul
Evet birazdan anlatacaklarim saka degil ama gulmek serbest arkadaşlar.
Binamizda herkesin sabit interneti var ancak altyapi sorgulamasi yaptığımda altyapi yok uyarisi aliyorum.
28 Temmuz 2020'de internet paketi alirsam ekiplerin 2 hafta-2 ay icerisinde gelip sorunu cozeceklerini soyleyen sayin (!) Türk Telekom yuzunden neredeyse 2 yıldır internetsizim.
Cagri merkezi port var yoksa sistemde oyle gozukurdu diyor. Diyorum ki binada herkesin interneti var. Once bir sasiriyorlar sonra biz bilmiyoruz deyip oyle sessizligi dinliyoruz. Bu arada Istanbul’un gobegindeyim.🤣
Sizce bu trajikomik olayin çözümü nedir?

Bence yok. Şu an da bende bir çözüm arıyorum.
100 Mbps paketten aldıklarım: Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

1635360274705.png

16 Mbps'den aldığım hız. Sorun düzelecek gibi durmuyor.

Evet birazdan anlatacaklarim saka degil ama gulmek serbest arkadaşlar.
Binamizda herkesin sabit interneti var ancak altyapi sorgulamasi yaptığımda altyapi yok uyarisi aliyorum.
28 Temmuz 2020'de internet paketi alirsam ekiplerin 2 hafta-2 ay icerisinde gelip sorunu cozeceklerini soyleyen sayin (!) Türk Telekom yuzunden neredeyse 2 yıldır internetsizim.
Cagri merkezi port var yoksa sistemde oyle gozukurdu diyor. Diyorum ki binada herkesin interneti var. Once bir sasiriyorlar sonra biz bilmiyoruz deyip oyle sessizligi dinliyoruz. Bu arada İstanbul'un gobegindeyim.🤣
Sizce bu trajikomik olayin çözümü nedir?

Şimdi olay şu altyapı yok demeyelim ona bölgede boş port yok yani saha dolabı kapasitesi dolu ha bu konuda siz ne yapabilirsiniz kemik altyapı herkesin bildiği gibi telekoma ait olduğu için Türk Telekom bölge müdürlüğüne dilekçe bırakabilirsiniz bunu ben yaptım bana başka çözüm öner diyorsanız geriye tek çözüm kalıyor Telekom'dan telefon hattı alacaksınız hat 1-2 gün içinde hemen açıldıktan sonra internet almak istediğiniz firma ile iletişime geçip internet bağlatacaksınız yalın internet dediğimiz şey zaten telefon hattı üzerinden kullanılan bağlantıdır bu bağlantı sizin saha dolabında yer almanızı sağlayacaktır şimdi ne alaka işte bunun VDSL'i ADSL'i var diyen arkadaşlar illaki olacaktır tahmin edebiliyorum ama denenmiş bir yöntemdir hiç internetim yok diyor iseniz denemenizi tavsiye ederim ha 16MB ADSL de alabilirsiniz 100 MB VDSL de deneyip görmeden bir sonuca varamazsınız ama kesin sonuca varacaksınız iyi şanslar.

Geri
Yukarı