Türk Telekom 2 senelik taahhüt bedelsiz nasıl iptal edilir?

İyi bir internet hizmeti vermıyorlar. Sorun olmasına rağmen inatla çözmüyolar uğraşmıyorlar. Benim kendilerinden kaynaklı ping sorunu var çözmüyolar. 30'dan 60-70 çıktı üstüne bir de lag şimdi ise CS:GO viyana sunucusunda 85'den aşağı düşmüyor. Çözmüyor dolandırıcılar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yukarıda arkadaşın paylaştığı Aydın Ağaoğlu hocamın konuşmasını en azından bir dinleseydiniz.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 52. Madde 4. fıkra: Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.

İyi bir internet hizmeti vermıyorlar. Sorun olmasına rağmen inatla çözmüyolar uğraşmıyorlar. Benim kendilerinden kaynaklı ping sorunu var çözmüyolar. 30'dan 60-70 çıktı üstüne bir de lag şimdi ise CS:GO viyana sunucusunda 85'den aşağı düşmüyor. Çözmüyor dolandırıcılar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendi kendine çözülmesini mi beklediniz yoksa arayıp söylediniz mi?
Madem sorununuz var bana niye sormadınız?
DSL bağlantısı yok hatasını aldığınızı söyleyin. DSL bağlantısı yok hatası alındığında modeme internet gelmediğinden uzaktan erişimle bakamıyorlar. Mecbur ekipten birisini gönderiyorlar. Bunu deneyin. Toplam 5 kişiye önerdim 5inin de sorunu çözüldü. Tabii bu işlemi yapmadan önce modemden duvara veya Splitter'a giden kabloyu splitter kullanarak telefon girişine takın. DSL bağlantısı yok gözükecektir.

Tamam zaten ekstra bir ceza çıkartılmasından bahsetmiyoruz. Videoda da bahsedildiği gibi tek cezası yapılan indirimlerin yansıtılması. Yani her türlü taahhüt bedeli ödeniyor.
1 Yıl ve altındaki aboneliklerde ödersiniz bu cezayı. Kullanılan veya kullanılacak olanların toplamı hangisi daha düşük ise yapılan indirim bedeli ve varsa cihaz bedeli olarak o bedeli ödersiniz. 2 Yıl ve üzerinin bir bağlayıcılığı yoktur.

50 gün internetim yoktu en son gelip ekip 1.5saatte çözdü ben 1.5 saatlik iş için mi 50 gün internetsiz kaldım? Bir de diyorlar ki kullanamadığınız günleri faturadan düşüreceğiz zaten yapması gereken bir şey iyilik yapıyor sanki bana.

Şifre şu. Ez. Tamam tamam. Şifre DSL bağlantısı yok. yukarıda verdiğim taktiği uygulayın ertesi gün geliyorlar.

Kendi kendine çözülmesini mi beklediniz yoksa arayıp söylediniz mi?
Madem sorununuz var bana niye sormadınız?
DSL bağlantısı yok hatasını aldığınızı söyleyin. DSL bağlantısı yok hatası alındığında modeme internet gelmediğinden uzaktan erişimle bakamıyorlar. Mecbur ekipten birisini gönderiyorlar. Bunu deneyin. Toplam 5 kişiye önerdim 5inin de sorunu çözüldü. Tabii bu işlemi yapmadan önce modemden duvara veya Splitter'a giden kabloyu splitter kullanarak telefon girişine takın. DSL bağlantısı yok gözükecektir.

2 Aydır ping sorunumla ilgili Twitter'dan tut müdürlüğe kadar emailara kadar iletişime geçtim. Ama hiçbir şekilde çözülmedi. Hep modeme ve CS:GO viyana sunucusuna Rainbow Six Siege sunucularına kadar hepsine suç attılar. Aynısı Fortnite içinde geçerli suç atmadıkları oyun sunucuları kalmadı. Superonline kullanan arkadaşım 5 dk yürüme mesafesi var. 30 alırken ben niye 60-70 alıyorum üstüne laglı bir de. Evime ekip çağırdım bir daha ki hafta sonu gelsinler. Sen güçlendirici bir şey diyordun ondan taktırırız. Onlardan VDSL2 17A vectoring açmalarını isteyeceğim. 600 metreye kadar hatırladığım kadarıyla 100 Mbps sunabiliyor. Müdürlüğe gittim çözüm masasına oturdum çözüm yok. Gelen internet hızından memnun değilim buraya en fazla 39 sunabiliriz deyip boş yapıyorlar. Adam akıllı ölçümde yapmamışlar. Saha ekipleri alıp ölçürtüm haziran gibi gelen hız 57-60 arası bir şeydi. Ama bu hızda bana yetmez.

2020.06.07-07.10.png

2020.08.04-16.39.png

2 Aydır ping sorunumla ilgili Twitter'dan tut müdürlüğe kadar emailara kadar iletişime geçtim. Ama hiçbir şekilde çözülmedi. Hep modeme ve CS:GO viyana sunucusuna Rainbow Six Siege sunucularına kadar hepsine suç attılar. Aynısı Fortnite içinde geçerli suç atmadıkları oyun sunucuları kalmadı. Superonline kullanan arkadaşım 5 dk yürüme mesafesi var. 30 alırken ben niye 60-70 alıyorum üstüne laglı bir de. Evime ekip çağırdım bir daha ki hafta sonu gelsinler. Sen güçlendirici bir şey diyordun ondan taktırırız. Onlardan VDSL2 17A vectoring açmalarını isteyeceğim. 600 metreye kadar hatırladığım kadarıyla 100 Mbps sunabiliyor. Müdürlüğe gittim çözüm masasına oturdum çözüm yok. Gelen internet hızından memnun değilim buraya en fazla 39 sunabiliriz deyip boş yapıyorlar. Adam akıllı ölçümde yapmamışlar. Saha ekipleri alıp ölçürtüm haziran gibi gelen hız 57-60 arası bir şeydi. Ama bu hızda bana yetmez.

Dediğimi yapın. Gelecekler.

Eki Görüntüle 672751

Eki Görüntüle 672752

Türk Telekom'daki tüm işlemler sonlanana kadar Max 10ping diyor. 9'dan itibaren Türk Telekom'dan çıkıp Valve sunucularına gidişi gözüküyor. Sorun sizde değil ki. Sizden çıkıp bölgenizdeki genel sunucu ıp'lerine ulaşana kadar Max 10ping oluyor. Dediğim gibi 9'dan sonra Türk Telekom'dan çıkışı ve Valve sunucularına gönderimi oluyor. Sorun burada. Gayrettepe bölgesindeki santralden çıkışında sorun var. Yani sizde bir şey yok. Sorun gayrettepe bölgesindeki santraldeki upload arızası ki büyük ihtimal santralde sorun var. Bu görüntüleri bildirin.

Geri
Yukarı