Türk Telekom 2000 TL cayma bedeli

Peki, bu cayma bedeline nasıl itiraz edeceğim. TT müdürlüğüne girip 1 yıl doldu, cayma bedelini ödemiyorum mu diyeceğim? Bir de müşteri hizmetleri fiyatı kafadan atmış olabilir mi, çünkü Superonline'ın altyapı getirdiğini söyledim.

İptal edeceksin faturayı ödeyip tüketici hakem heyetine başvuracaksın diye biliyorum.

Türk Telekom'la 2 yıllık bir sözleşme imzaladık ve 2 gün sonra 1 yıl dolmuş olacak. Mahallemize Superonline fiber altyapısı geliyor ve fibere geçmek için Türk Telekom hattını kapatıp Turkcell'e geçiş yapacaktım ama aradığımda bana 2000 TL cayma bedeli olduğu söyleniyor. Bu nasıl olabilir anlamıyorum şu an 126 TL'ye 50Mbps VDSL kullanıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Haberlerde 1 yıldan fazla tahütlü sözleşmeden ücretsiz cayabiliyordun. Bir araştır hocam.

Türk Telekom'la 2 yıllık bir sözleşme imzaladık ve 2 gün sonra 1 yıl dolmuş olacak. Mahallemize Superonline fiber altyapısı geliyor ve fibere geçmek için Türk Telekom hattını kapatıp Turkcell'e geçiş yapacaktım ama aradığımda bana 2000 TL cayma bedeli olduğu söyleniyor. Bu nasıl olabilir anlamıyorum şu an 126 TL'ye 50Mbps VDSL kullanıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

2 bin TL fazla ama muhtemelen 700-1000 lira çıkması lazım. Turkcell 600 TL'sini karşılar. Yönetmeliğe göre 1 yıldan fazla sözleşme olamaz, ilçe belediyesinde bu konuyla ilgilenenler var oraya danışın.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Müdürlüğe gidip cayma bedelini tam olarak öğrendikten sonra BTK üzerinden başvurmayı deneyeceğim.

Ben THH ile konuştum ve bu yasanın taahhütlü sözleşmeler için geçerli olmadığını ve abonelik sözleşmeleri için geçerli olduğunu söylediler, bilginize.

Yeni konular

Geri
Yukarı