Türk Telekom 24 Mbps yüksek ping

MelihAldemir

Kilopat
Daha fazla  
24Mbps internet paketim var. Ookla'dan test yaptığımda 18-20 Mbps download olduğunu görüyorum. Babam Netflix'ten 1080P dizi-film izlerken aynı anda ben de Quake Champions oynuyorum. (Online FPS oyunu). Ben 24Mbps internetin normalde bu iki işi kaldırabileceğini düşünüyorum fakat oyunda 250+ MS lag oluyor. Sizce bu durum normal mi yoksa TTNET'in kötü altyapısından mı kaynaklanıyor? Bu sorunun çözümü için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncellikle ailede kimse interneti kullanmadan test yapmanı öneririm. Ve kablolu bir şekilde test yapmanıda tavsiye ederim. Arka plan uygulamalarınında internet kullanan ne var ise kapat. Yani kısaca internet kullanımı sıfır olsun. Ve kablolu bağlan. Pingin hala yüksek ise modemi hiç kapatmıyorsan bazen bundan oluyor. 15-20 dk kapa soğusun. Bir dediklerimi yapıp dene sorun devam ederse TT'ye baskı yapmayı dene belki sonuç alırsın.

Ping konusunda pek de yapılacak bir şey yok aslında.

Kim dedi bunu? Avrupa sunucularında Frankfurt'a 30-40 almamız gereken yerde 50-70 arası alıyoruz. Superonline ilk çıkışlarındaki ping değeri 38 ms gidiyor Frankfurt'a. Bizzat kendi gözümle gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrudur hocam.

Bu da kanıt isteyen arkadaşlara.

aaaa.jpg

Laptopa ethernet kablosu takarak sorunu kısmen çözdüm. Hepinize ilginiz için teşekkürler. Ama yine de ara sıra bu sorunlar devam edecektir. Ttnet altyapısını çok geliştirmesi lazım Almanya ya göre çok gerideyiz ama olsun kıskanmasınlar 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı