Türk Telekom 50 Mbps İnternet İndirme Hızını Tam Alamama

Soykan Soycan

Kilopat
Daha fazla  
İnternette Türk Telekom 50 Mbps hız testi videolarında indirme hızı 5-6 Mb/s olurken benim internetimde ise en fazla 4.4 Mb/s'ye ulaştım. Ve upload hızım 2.3 Mbps'den yukarı çıkmıyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
35 MBps gibi bir değer alıyorsunuz yani. Maalesef çoğu kişide bu durum var. Hele TT'de belki hattınız ona uygun değildir (sanmam) ama problem çok büyük ihtimalle TT kaynaklı. Bu ülkede kim indirme hızını tam alabilmiş ki?

Ben de aynı sorundan muzdaripim, Sebebi şudur:
  1. 24 Mbps değil, 24 Mbps'ye kadar.( Ama abone olurken böyle bir şeyin bahsi geçmez)
  2. Bulunduğunuz uzaklığa göre internet hızınızdan kayıp oluyor
Siz ararsanız da büyük ihtimal 2 kıytırık DNS verirler modeminizi reslerler sonra bizim yapabileceğimiz bir şey yok diyip postalarlar. Yani tam hız almak zor.

35 MBps gibi bir değer alıyorsunuz yani. Maalesef çoğu kişide bu durum var. Hele TT'de belki hattınız ona uygun değildir (sanmam) ama problem çok büyük ihtimalle TT kaynaklı. Bu ülkede kim indirme hızını tam alabilmiş ki?
Hız testi yaptığım zaman 47 Mbps Download, 2.3 Mbps civarıda Upload alıyorum

Bu Ttnet kadar illet bir firma yoktur galiba. Tam bir para tuzağı haline gelen bir firma oldu. Geçenlerde hızımdan dolayı aramıştım müşteri hizmetlerini. Yaklaşık 1 aydır hız sorunu yaşıyorum diye adamların yaptığı işe bakın. İlk konuştuğum müşteri temsilcisi oradan hızımı göremiyor fakat tekrar aradığımda başka bir temsilci hızımı görebiliyor. Bir de benim santrale uzaklığım 700 metre gibi bir mesafe var birisi santrale uzaksın diyor birisi yakınsın diyor halen daha çözemedim. Ama şunu iyi biliyorum ki yakında Ttnet ile mahkemelik olacağım :D

İndirme hızınız anlık olarak değişebilir benim de 75 mbps TürkNet paketimde bazen 8.3 ile indirirken bazen 9.3 hatta 10 bile olabiliyor anlık düşüp çıkabilir o saatlerdeki yoğunluğa da bağlı bu düşüp çıkmalar. Ayrıca indirme yaparken eğer ki kablosuz ile yapıyorsanız da bu sorun olabilir ben mesela kablosuzda ancak 50mbps görebiliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı