Türk Telekom ADSL'den VDSL'e geçiş sonrası paket önerisi

Humbel

Hectopat
Makaleler
1
Kısa bir süre önce, altyapımızda ADSL'den VDSL'e geçiş oldu ve 3 gün önce Türk Telekom aradı, altyapı değişikliği dolayısıyla paketlerin değişeceğini; yeni paketlere göz atmamız istendi.
Benim 2 sorum var;
1- ADSL'den VDSL'e geçtiğimiz için modemin de değişmesi gerekmez mi?
2- İnternet olarak ne önerirsiniz? Şu anki paketimiz 66₺ (8 Mbps download). Bu fiyatı fazla geçmezse sevinirim.

1- ADSL'den VDSL'e geçtiğimiz için modemin de değişmesi gerekmez mi?

Eğer modeminiz VDSL destekli ise gerekmez.

2- internet olarak ne önerirsiniz? Şu anki paketimiz 66₺ (8 Mbps download). Bu fiyatı fazla geçmezse sevinirim.

66 TL'ye VDSL bulamazsınız en düşük 120 TL Türk Telekom da. TurkNet'de de 99 TL'ye.

Modeminiz VDSL destekliyor olabilir modelini internette aratarak bulabilirsiniz.
66₺ ye yakın ücrette başka paket var mı bilmiyorum.(80₺-90₺ civari 24 Mbps bulabilirsiniz sanırsam)

Modemini belirt. VDSL desteği vardır belki.

Mümkünse müdürlüğe gidip pazarlık yap.

Siteye bakarsan 100 Mbps paket 185, 50 Mbps paket 160 lira. Yaklaşık 1 ay önce bana 50 Mbps paket için 150 lira dediler. Mırın kırın edip 110 liraya kapattım ama o bile çok. 16 Mbps internete 65 lira ödüyordum öncesinde.

TurkNet'in sitesinde sorgulama yaptığımda önceden de şimdi de 16 Mbps sunarız diyor. 100 lira diyor.
Diğer servis sağlayıcılarında da durum çok farklı değil. Türk Telekom'da resmi olmayan pazarlık şansın var. Diğerlerinde yapanı hiç duymadım. Ama zaten pazarlık ile diğerlerinden genelde daha pahalı fiyata düşüyorsun. Yediğin kazık azalıyor sadece.

Siteye bakarsan 100 Mbps paket 185, 50 Mbps paket 160 lira. Yaklaşık 1 ay önce bana 50 Mbps paket için 150 lira dediler. Mırın kırın edip 110 liraya kapattım ama o bile çok. 16 Mbps internete 65 lira ödüyordum öncesinde.

TurkNet'in sitesinde sorgulama yaptığımda önceden de şimdi de 16 Mbps sunarız diyor. 100 lira diyor.
Diğer servis sağlayıcılarında da durum çok farklı değil. Türk Telekom'da resmi olmayan pazarlık şansın var. Diğerlerinde yapanı hiç duymadım. Ama zaten pazarlık ile diğerlerinden genelde daha pahalı fiyata düşüyorsun. Yediğin kazık azalıyor sadece.
Hükümet değişince bu tür maymun şirketlerin hareketlerinde bi iyileşme olur mu acaba?

TürkNet, Netspeed hepsine uğradım ama 1 kere bile kopmayan sorunsuz interneti her zaman Türk Telekom verdi. 10 lira fazla verip iyi bir firma kullanmak en mantıklısı. TürkNet Fiber varsa geçilebilir ama yoksa nadiren iyi çıkar. Netspeed müşteri kazandıktan sonra kapasite yetmedi rezillikten ibaret hale geldi. Türk Telekom taklacıdır ama hizmeti veriyor. Başka alternatif sunabilen varsa buyursun. Superonline 3-5 mahallede olan bir hizmet o yüzden firma demiyorum onlara.

Hükümet değişince bu tür maymun şirketlerin hareketlerinde bi iyileşme olur mu acaba?
Döviz yüksek diyeceğim ama yüksekten de öte farklı bir ekonomik kriz içindeyiz o yüzden değişmez. Şuan ki hükumet oradan buradan alıp vermeyi idare etmeyi biliyor. Yeni gelen tecrübesiz hükumet liberallik lafları savurarak daha kötü hale getirecek. Siyaseti ve ekonomiyi bilen bir tane bile parti yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı