Türk Telekom AKK kalkıyor, kota geliyor!

• Konuyu başlatan Mert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 92
  • Görüntüleme 14B
Ben birşey anlamadım yazılandan. Ben şu an TTNET ile 35 Mbps kullanıyorum ve 100GB kotayı aşınca zaten hız düşüyor ve 16 Mbps oluyor. Ayrıca gece 02:00 ile 08:00 arası bu 100GB kotadan sayılmıyor. Biri durumu daha net açıklayabilir mi kısaca ? :) Şu an benim kullandığım şeyden ne farkı var ?

Yeni bir sağlayıcıya geçmeyi çok düşündüm araştırdım ama son zamanlarda diğer sağlayıcılarda çok şikayet olduğunu gördüm riske girmek istemedim ve tekrardan geçen hafta Türk Telekom taahhüdümü yeniledim. Önceden 24 Mbps 75GB AKN olan paketimi 50 Mbps 75GB AKN olarak yeniledim. Bu ay gelen faturada size özel olarak metin oluşturulmuş ve eski paketime göre değerlendirmişler.
rgfgjhgdfgf.jpg

Yeni paketime göre anladığım kadarıyla 50 Mbps olan paketim AKN dolduğunda 16 Mbps düşerken şimdi 35 Mbps'e düşecek.

Diğer paketlerde bu şekilde herhalde.

4 Mbps 1 Mbps 1 Mbps
6 Mbps 4 Mbps 3 Mbps
8 Mbps 5 Mbps 3 Mbps
12 Mbps 8 Mbps 5 Mbps
15 Mbps 8 Mbps 5 Mbps
16 Mbps 8 Mbps 5 Mbps
20 Mbps 10 Mbps 8 Mbps
24 Mbps 10 Mbps 8 Mbps
32 Mbps 20 Mbps 16 Mbps
35 Mbps 20 Mbps 16 Mbps
40 Mbps 20 Mbps 16 Mbps
50 Mbps 35 Mbps 16 Mbps
60 Mbps 35 Mbps 24 Mbps
100 Mbps 35 Mbps 24 Mbps

Son düzenleme:
BTK açıklama yapmış bununla ilgili sitesinde bulabilirsiniz. AKK, Ocak ayında kalkacakmış

Son düzenleyen: Moderatör:
BTK açıklama yapmış bununla ilgili sitesinde bulabilirsiniz. AKK,Ocak ayında kalkacakmış
AKK'nin kalkacağı 2 sene önceden söylendi. Burada sorun AKK'yi kaldırdıktan sonra adını değiştirip aynı mantıkla Kota başlığı altında yine önümüze sunmaları. Yani kısaca AKK adını değiştirip Kota oluyor. Başkada hiçbir fark yok.

Ben başından beri, çok çok önceden söyledim AKN kalkacak ama kota gelecek diye; arkadaşlar burda kızdılar bana, karşı çıkanlar oldu. Hatta artık gece saat 02.00 ile sabah 08.00 arası hız düşümsüz kullanma olmayacak. Her tarafı adaletsiz safsata ama 100Mbit hızı içinde AKN sonrası hız 35Mbit; 50 Mbit hızı içinde akn sonrası hız 35 Mbit. Ne kadar saçma. İşte burası Türkiye ve bizim ISS'ler.

Gelişmiş ülkelerde durum nasıl işliyor bilen varsa anlatabilir mi? Zira burada pişkin pişkin bölgenizde altyapı iyileştirmesi planımız yok gibi söylemlerde bulunabiliyorlar.

Ulan zaten bana verdikleri 3 Mbps o da zorla. Altyapım da 11 Mbps destekliyor. Sözde internet çağındayız ama o internet bende yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı