Türk Telekom Alt Yapısı ile Netspeed Fiber Kullanabilir mi?

Eyyüp İ.

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Bildiğiniz gibi TTNET'den bıkmamış usanmamış kimse yoktur. Taahhütümün bitmesine daha çok süre olmasına rağmen yeni ISS'ı aramaya başladım ve Netspeed ile karşılaştım.

Öncelikli sorum Netspeed firması Türk Telekom'un altyapısını mı kullanıyor?
Eğer kullanıyor ise bu altyapı aracılığıyla Netspeed'in Fiber tarifesinden faydalanabilir miyim? (Bulunduğum yerde Türk Telekom Fiber altyapı var!)

Eğer bu tarifeden faydalanabilirsem hemen hemen aynı ücrete çok daha iyi internet değerlerine sahip olmuş olacağım.
Mevcut TTNET tarifem: ADSL 16 Mbps Limitsiz - 100 GB AKN - AKN sonrası hız 5 Mbps (Aylık ücret Tivibu ile birlikte 70 lira).

Netspeed Fiber Tarifesi ise:
Adsız.png

Aynı aylık ücrete bu değerlerde bir servis sağlayıcısına geçmek ne kadar doğru. İnsan sanki bir bit yeniği varmış gibi hissediyor. 1 yıl sabit fiyat garantisi veriyor, sonrasında sürpriz yaşatır mı?

Netspeed kullananlar firma hakkında yorum yaparsa sevinirim.

NOT: Online oyunlarda kopma sorunu yaşamak herkeste olduğu gibi en çok kızdığım olay. Böyle bir sorun yoktur umarım!

NetSpeed firmasını hiç duymadım ancak benim taahhütüm de geçtiğimiz ay bitti süperonline kullanıyorsun Max 16gbs. Eve 8-12 arası geliyordu. Turknet firmasına geçtim Max 35 ve eve 32 den aşağı girmiyor. Turknet tavsiyemdir. Hem AKK yok hem taahhüt yok.

Bende netspeed geçmeyi düşünüyorum. Adsl 16 mbit olana. Kullanıcılar yorum yaparsa sevinirim.

Sorduğun soruyla pek bir alakası yok ama başımdan bunlar geçti anlatmak istedim senin tercihin
Bundan 1.5 hafta öncesinde netspeed adlı firmayla anlaşma imzaladım. Taahhütsüz olduğu için ilgimi çekmişti yapmam gereken her şeyi yaptım ve aboneliğimi aktif hale getirip mesaj yolladılar: "Kullanıcı bilgileriniz .... dır. Giriş yaparak internete bağlanabilirsiniz." diye. Modemi bağladığım zaman DSL ışığımın yanmadığını fark ettim. Teknik ekip ile iletişime geçip sorunumu anlattım. Arıza kaydı oluşturdular ve "48 saat içerisinde ekip gelip gerekli kontrolleri sağlayacaktır." dediler. Ertesi gün başka bir numaradan arandım ve bana "... saatinde müsait misiniz?" diye sordular. Fakat gelen giden kimse olmadı. Teknik ekibi tekrar aradığım zaman bana "Arıza kaydınız kapatılmış, yeniden açıyorum." dediler. Bekle bekle 1 hafta bekledim. En sonunda bir arkadaşım bana kendisinin aynı olayı yaşadığını 15 günlük tüketici cayma hakkı süresi geçtikten sonra aboneliğini iptal ettirdiği için o ayın faturasını ödemek zorunda kaldığını söyledi. Bu sebeple anında bende iptal ettirdim.

Kısacası kendilerini önermiyorum.

NetSpeed firmasını hiç duymadım ancak benim taahhütüm de geçtiğimiz ay bitti süperonline kullanıyorsun Max 16gbs. Eve 8-12 arası geliyordu. Turknet firmasına geçtim Max 35 ve eve 32 den aşağı girmiyor. Turknet tavsiyemdir. Hem AKK yok hem taahhüt yok.

Netspeed ADSL tarifelerinin bazılarında da AKN ve taahhüt yok ama fiber 50 Mbps görünce bir soruyum dedim.

Peki Turknet'te mi aynı altyapıyı kullanıyor?

Netspeed ADSL tarifelerinin bazılarında da AKN ve taahhüt yok ama fiber 50 Mbps görünce bir soruyum dedim.

Öncelikle ben VDSL kullanıyorum. Superonline taahhütü bitmeden önce hat aktifleşti ve ben sadece VDSL uyumlu bir modem takarak kullanmaya devam ettim bu da sanırsam aynı altyapıyı kullandığını gösteriyor.

Altyapı sağlayıcısı türktelekom diye biliyorum. İlk başta Türknet'e bakmıştık hakkında çok fazla şikayet ve bir o kadar da olumlu yorum olduğu için ikilemde kalmıştım. Müşteri temsilcisi konusunda gereğinden fazla şikayet var. :)
Fakat kullananlar daha iyi bilir aklını karıştırmak istemem.

Altyapı sağlayıcısı türktelekom diye biliyorum. İlk başta Türknet'e bakmıştık hakkında çok fazla şikayet ve bir o kadar da olumlu yorum olduğu için ikilemde kalmıştım. Müşteri temsilcisi konusunda gereğinden fazla şikayet var. :)
Fakat kullananlar daha iyi bilir aklını karıştırmak istemem.

O şikayetleri bende okudum ama herhangi bir taahhüt olmaması beni cesaretlendiriyor ve şimdiye kadar daha hiç çağrı merkezini arayacak bir durum olmadı.
😊

Netspeed'in Facebook sayfasından iletişime geçip, adresi verin, onlar sizin altyapınıza göre öneride bulunurlar. Bu arada evet kullanabilirsiniz, Netspeed'in fiber tarifeleri FTTH/B için geçerli, binanızda bu sistemlerden biri yok ise fiber tarifelerden yararlanamazsınız. Bu arada VDSL bir fiber erişim türü olsa bile xDSL olarak geçer. Siz adresi verin onlar alabileceğiniz tarifeleri sunsunlar.

Netspeed'in Facebook sayfasından iletişime geçip, adresi verin, onlar sizin altyapınıza göre öneride bulunurlar. Bu arada evet kullanabilirsiniz, Netspeed'in fiber tarifeleri FTTH/B için geçerli, binanızda bu sistemlerden biri yok ise fiber tarifelerden yararlanamazsınız. Bu arada VDSL bir fiber erişim türü olsa bile xDSL olarak geçer. Siz adresi verin onlar alabileceğiniz tarifeleri sunsunlar.

Binada çoğu kişi ADSL kullanıyor muhtemelen FTTH/B sistemi binamda yoktur. Bu sistemin binaya getirilmesi için bir talepte bulunabiliyor muyuz ve ücret karşılığında mı oluyor?

TurkNet internet üzerinden hız sorguladım. Şöyle bir sonuç çıktı:
Adsız.png

Bu 35 Mbps'nin ne kadarını alabileceğime dair müşteri hizmetlerine soru sorsam test etmeden kesin bir rakam verebilirler mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı