Türk Telekom altyapı incelemesi ile ne demek istiyor?

Hangi Firmaya Fiber İçin Başvurulmalı ? (Bölge Altyapısı Türk Telekom Ve Superonline'a Ait.)

• Türk Telekom

Oy: 3 25,0%
  • Turkcell / Superonline

Oy: 4 33,3%
  • TürkNet

Oy: 5 41,7%

• Oy verenlerin toplamı
    12

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
19 Eylül'de Yusuf Kıraç'a yazarak bölgemdeki altyapı durumunu bildirdim. Ve genel müdürlüğe ulaştı. Aradılar. Konuştuk. Durumu onlara da anlattım. İlgili arkadaşlar inceleme yapacak dediler. Bütün bu anlattıklarım 19 Eylül'de, tam 3 saat içerisinde gerçekleşmişti.
Not: Aşağıda yazanlar, benim açtığım konu olan Türk Telekom fiber altyapı süreci isimli konudaki mesajdan alıntıdır.

Bugün genel müdürlükten değil, 444 0 375'ten tekrar aradılar. Aynen şunu dediler: Bakın, çağrı kaydında kadın ne söylediyse onu yazıyorum.
"Tarafımıza iletilen fiber altyapı talebi ile ilgili olarak gerekli inceleme ve kontroller, ilgili adresinize yönelik Telekom müdürlüğü ekiplerimizle görüşülerek sağlanmıştır. Yapılan inceleme ve görüşmelerimiz neticesinde fiber altyapının ilgili bölgede bulunmadığı ve bununla ilgili olarak onaylı projemiz olmadığından, fiber altyapıyı tahsis ile ilgili net bir tarih bilgisi verilememektedir. Konuyla ilgili olarak talep, kayıt altına alınmış olup şirket kriterlerlerince değerlendirilerekten işlem yapılacağı bilgisi paylaşıldı...
İlgili bölge şu anda değerlendirme aşamasındadır."

Ben de sordum:
-Yani daha keşif yapılacak, doğru mu anladım?
+Doğrudur, şu anda ilgili bölge ile ilgili bir proje oluşturulmadığı için bundan kaynaklı bir keşif işlemi sağlanmıyor. İlk önce projelendirme ve işlemler gerçekleştirilecek. Bu proje ile ilgili olarak işlemler şu an değerlendirilecek. İlgili talebiniz kayıt altına alındı. Şirket politikası, şirket kriterleri gereğince değerlendirilerek işlem yapılacak.

Ben anladıklarımı yazıyorum.
1-Ben bir şey anlamadım oğlum bundan.

----------------------------------------

Sizin düşünceleriniz, ve anladıklarınız neler?

İlgili konu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir talebiniz olmuş oldu kayıtlarında ve ilk düşündüklerinde hemen uygulamaya koyulacaktır fakat çalışma olmadığı ve bir proje düşünülmediğinden maalesef uzun bir zaman olmayabilir.

Türk Telekom ile inan uğraşmana değmez. TürkNet, Türksat, sol gibi şirketlere altyapı talebi oluştursan daha iyi olur.

Türksat hiç uğraşmıyor asıl. TürkNet deseniz gelip bizim buraya interneti bile bağlamadılar. Sol ne?
Tek bildiğim şey. İzban hattının arkasında. Yani en fazla 30-40METRE geride Superonline fiber olduğu. Onlar da hiç ilgilenmiyor. Abone no diyor kardeşim abone değilim.
Bir talebiniz olmuş oldu kayıtlarında ve ilk düşündüklerinde hemen uygulamaya koyulacaktır fakat çalışma olmadığı ve bir proje düşünülmediğinden maalesef uzun bir zaman olmayabilir.

Gelecek hafta içi genel müdürlüğe gitmeyi düşünüyorum. Yanıma site yöneticisini de alırım.

İl müdürlüğü o bölgeye yatırım yaptığında kar eder miyim düşüncesinde şu an. Bakacak bu işte kar var ilçe müdürlüğüne talimat verip proje çizilecek. Projeniz için bütçe tahsis edildiği zaman projeniz onaylanacak ve altyapı çalışmalarına başlanacak. Bu işlemler 180 iş günü kadar sürebilir.

İl müdürlüğü o bölgeye yatırım yaptığında kar eder miyim düşüncesinde şu an. Bakacak bu işte kar var ilçe müdürlüğüne talimat verip proje çizilecek. Projeniz için bütçe tahsis edildiği zaman projeniz onaylanacak ve altyapı çalışmalarına başlanacak. Bu işlemler 180 iş günü kadar sürebilir.

Kar eder tabii ki. Heriflerin bir sürü abonesi var bizim burada. Binadakiler fiber için g*tlerini yırtıyor. Neden kar eder çünkü bizim bu bölgedeki tüm altyapılar Türk Telekom'un. Bir sürü HiperNet sahibi olup taahhüdü devam eden var. İnsanlar onu Fibernet'e geçirecek. Kimisi fibernet kullanmak için Vodafone'a cayma bedeli ödeyecek.

Kar eder tabii ki. Heriflerin bir sürü abonesi var bizim burada. Binadakiler fiber için g*tlerini yırtıyor. Neden kar eder çünkü bizim bu bölgedeki tüm altyapılar Türk Telekom'un. Bir sürü HiperNet sahibi olup taahhüdü devam eden var. İnsanlar onu Fibernet'e geçirecek. Kimisi fibernet kullanmak için Vodafone'a cayma bedeli ödeyecek.
İşte ondan emin olmak için inceleme yapıyorlar. Sık dişini 6 ay kadar sabret o kadar bile sürmez emin ol.
Ben 6 ay internetsiz bekledim senin en azından internetin var.

İşte ondan emin olmak için inceleme yapıyorlar. Sık dişini 6 ay kadar sabret o kadar bile sürmez emin ol.
Ben 6 ay internetsiz bekledim senin en azından internetin var.

Tamam. Şimdi bu vakalar tekrar artmadan ilçe genel müdürlüğüne site yöneticisiyle birlikte gitsem. Giderken site içerisindeki iki binadaki tüm dairelere yazılı olarak isteyip istemediklerini sorup. Bu cevaplara ek olarak iki binadaki tüm Türk Telekom kullanıcılarını listelesek. Aynı zamanda binada fiber hatların çekilebileceği mevcut kanalların çizimleri ve hat geliş yolu çizimleri ile birlikte gitsem. Bir de üstüne bölgedeki altyapı haritasını çıkartıp onu da yanımda götürsem. Orada konuşup, görüşüp anlatsak. Olur mu?

Tamam. Şimdi bu vakalar tekrar artmadan ilçe genel müdürlüğüne site yöneticisiyle birlikte gitsem. Giderken site içerisindeki iki binadaki tüm dairelere yazılı olarak isteyip istemediklerini sorup. Bu cevaplara ek olarak iki binadaki tüm Türk Telekom kullanıcılarını listelesek. Aynı zamanda binada fiber hatların çekilebileceği mevcut kanalların çizimleri ve hat geliş yolu çizimleri ile birlikte gitsem. Bir de üstüne bölgedeki altyapı haritasını çıkartıp onu da yanımda götürsem. Orada konuşup, görüşüp anlatsak. Olur mu?

Hocam halihazırda altyapı başvurusu talep etmişsiniz dediklerinizin çoğu vakit kaybı olur. Yalnızca site sakinlerinin(Türk Telekom abonesi olmak isteyenlerin/mevcut abone olanların) bilgilerini içeren dilekçe ile giderseniz işlemleri hızlandırabilirsiniz.

Geri
Yukarı