Türk Telekom altyapıları neden geliştirmiyor?

BurakKaplan

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 7500F MPK 5.0GHz 32MB 6 Çekirdek AM5 işlemci

ANAKART:
MSI PRO A620M-E 6000MHz (OC) DDR5 Soket AM5 M.2 mATX Anakart

EKRAN KARTI:
MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 2X Black 16GB OC GDDR6 128 Bit DLSS 3 Ekran Kartı:

RAM:
XPG Lancer Blade Black 16GB 5600MHz CL46 DDR5 Ram (AX5U5600C4616G-SLABBK)

SSD:
MSI Spatium M450 500GB PCIe Gen4 x4 Okuma 3600MB – Yazma 2300MB M.2 SSD

KASA:
MSI MAG FORGE M100A D60 600W 80+ RGB mATX Kasa
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, biz bu eve taşındığımız da (Mersin otogarı civarı) altyapı bile yoktu. 1-2 yıl her gün Türk Telekom'a gide gele zar zor ADSL altyapı çektirdim. Direği bile ben diktim adamlara yardım ederek ve bu altyapı ile 7 yıldır da idare ediyorum ama artık bıktım. Adamlara tekrar gitmeye başladım 4 yıldır ama bu sefer sık sık değil uzun aralıklarla 3 yıl önce ocak ayında gittim ve bana 9. ayda döşeyeceklerini söylediler tamam dedim yapılan bir şey yok sonra tekrardan gittim 1 yıl sonra ve bana 3-4 ay beklememi söylediler ve tekrardan yok. Bunun gibi 2-3 sefer daha oldu. Kuzenim bize araba ile 5 dakikalık mesafede oturuyorlar ve 35 Mbps altyapıları mevcut ama onlara 100 Mbps altyapı döşüyorlar :). Yani demek istediğim bu Türk Telekom neden 8 Mbps altyapısı olan yere 35 Mbps altyapı çekmiyor da 35 Mbps olan yere 100 döşüyor? Bunları ben cidden anlamıyorum.

Hız testim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    28,2 KB · Görüntüleme: 48
Vallahi benim de alt yapım ADSL'di 15 Mbps Max TurkNet'e baş vurdum
50 Mbps destekli VDSL altyapı taktılar.
Bende TurkNet kullanıyorum nasıl başvurdun bende deneyeyim şansımı.

Şahıs olarak düşünüyorsun sen bunları fakat TT nereden daha kârlı çıkar ise o bölgelere yatırım yapıyor. Amaçları tamamen müşteri memnuniyeti değil şirketten kazanılacak paradır.

16 Mbps hız için 139 TL istiyorlar şu anda. Bu hız için çok yüksek meblalar. İnternet hiçbir zaman ücretsiz olmayacak ve hiçbir zaman da ucuz olmayacak. Bu işten milyon liralar dönüyor. Kim ister ki işini batırmayı?

Alt yapı çektirebilmeniz için TT'de tanıdığınızın olması yahut çok nufüsa sahip bir bölge haline gelmeniz gerekir. VDSL altyapıda kontrol sağlayın ADSL'den daha sağlıklıdır en azından.

Arkadaşlar, biz bu eve taşındığımız da (Mersin otogarı civarı) altyapı bile yoktu. 1-2 yıl her gün Türk Telekom'a gide gele zar zor ADSL altyapı çektirdim. Direği bile ben diktim adamlara yardım ederek ve bu altyapı ile 7 yıldır da idare ediyorum ama artık bıktım. Adamlara tekrar gitmeye başladım 4 yıldır ama bu sefer sık sık değil uzun aralıklarla 3 yıl önce ocak ayında gittim ve bana 9. ayda döşeyeceklerini söylediler tamam dedim yapılan bir şey yok sonra tekrardan gittim 1 yıl sonra ve bana 3-4 ay beklememi söylediler ve tekrardan yok. Bunun gibi 2-3 sefer daha oldu. Kuzenim bize araba ile 5 dakikalık mesafede oturuyorlar ve 35 Mbps altyapıları mevcut ama onlara 100 Mbps altyapı döşüyorlar :). Yani demek istediğim bu Türk Telekom neden 8 Mbps altyapısı olan yere 35 Mbps altyapı çekmiyor da 35 Mbps olan yere 100 döşüyor? Bunları ben cidden anlamıyorum.

Hız testim.
Türk Telekom her ilde farklı uyguluyor hocam yatırımlarını. Ben de Eskişehir Merkezdeyim 4 yıldır uğraşıyorum fakat VDSL ya da Fiber getirmediler bizim mahalleye. Utanmadan bir de santrale yakınsınız ondan gelmemiştir diyorlar fakat mesafem 1230 metre. Bana da her sene güya gelecek diyorlar en son bu yıl sonu santralinizin dönüşümü yapılacak dendi proje başvurusunu gösterdiler. Fakat büyük ihtimalle bütçe yok denilip yine iptal olacak. Dandik adsl'e 140 tl ödeyip millet alıyor neden getirelim diye düşünüyorlar büyük ihtimalle yoksa Uganda'dan bile yavaş internet hızı sunmalarının başka açıklaması yok. Rekabet gelişmedikçe bir 10 yıl daha yatırım yapmaz bunlar.

DSL altyapı masrafları fiber altyapıdan daha fazla olduğu için uğraşmıyorlar. Köle gibi muhtacız ADSL-VDSL internete.

Yeni konular

Geri
Yukarı