Türk Telekom altyapısı kullanan ISS önerisi

Hocam TurkNet sitesinden altyapı sorgular mısınız?
1667739035162.png

Bu da kutunun içi:
1667739170150.png

@zeki1981

Yani en dandik firmayı da seçsem ping aynı mı olur? Ya da mesela 100 Mbps ama atıyorum gerçek değer TurkNet'te 95 Mbps ise başka ISS'de de mi 95 olur?

Aynen öyle sizin sistemde baştan uca kadar Türk Telekom'un altyapısı var.
Hangi firmayı seçerseniz seçin o firma sizin adınıza Telekom'dan hat kiralayacak ve size satacak.
Her şey kağıt üzerinde olacak.
Ama siz Telekom altyapısını kullanacaksınız.
Bu sistemde ping sorunu yaşama durumunuz pek olmaz.

Aynen öyle sizin sistemde baştan uca kadar Türk Telekom'un altyapısı var.
Hangi firmayı seçerseniz seçin o firma sizin adınıza Telekom'dan hat kiralayacak ve size satacak.
Her şey kağıt üzerinde olacak.
Ama siz Telekom altyapısını kullanacaksınız.
Bu sistemde ping sorunu yaşama durumunuz pek olmaz.

Hocam pingler altyapı olarak değil ISS olarak sağlanır yani bir firmada çok kötü ping görebilirken birinde iyi ping görebilir. Bu dediğiniz hız içim geçerli.

Senin dediğin DSL sistminde öyle.
FTTH sistemde fark etmez.
Hocam sizi tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın bir sorum olacak. Bende şimdi FTTH olduğu için 1000 Mbps'ye kadar alabilecek miyim? Comnet ile falan sorgulattığımda ve aradığımda 1000 Mbps altyapımın olduğunu söylediler ama TürkTelekom ve diğer bazı ISS'ler 100 Mbps desteklediğini söylüyor altyapının. Onların sitesinde de 100 Mbps yazıyor. Hangisi doğru şimdi?

Hocam sizi tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın bir sorum olacak. Bende şimdi FTTH olduğu için 1000 Mbps'ye kadar alabilecek miyim? Comnet ile falan sorgulattığımda ve aradığımda 1000 Mbps altyapımın olduğunu söylediler ama Türk Telekom ve diğer bazı ISS'ler 100 Mbps desteklediğini söylüyor altyapının. Onların sitesinde de 100 Mbps yazıyor. Hangisi doğru şimdi?

FTTH sistemi 1 Gbps destekler ama Telekom altyapısından bu hızı almak için kesenin ağzını açman lazım.

FTTH sistemi 1 Gbps destekler ama Telekom altyapısından bu hızı almak için kesenin ağzını açman lazım.
Evet hocam malesef Turknet gibi uygun değil. Comnet, Poyraznet gibi ucuz ISS düşünüyorum. PoyrazNet çok bilindik değil ama taahhüt yok nasil olsa iptal edebiliyorum, kurulum ücreti falan da yok.

Bir de sanırım bazı ISS'lerde yüksek hızlı paketten daha düşük hızlı bir pakete gecmek mümkün. İndirme yapacağım zaman hızı yukseltip daha sonra düşürmek mümkün mü acaba?

Geri
Yukarı