Türk Telekom altyapısı üzerinden 100 Mbps üstü paketler yayınlandı

Kim veriyor bu hızları ? 100 mbit bile hayal. Altyapı yok ki , 1000 nasıl verecek 😃
Muhtemelen FTTH ve destekliyse 1 Gbps Swicth kullanan FTTB kullanıcıları yararlanacak.

VDSL için hala 100 Mbps devam ediyor.
200'lük paket fena değil. 50 mbs 125 tl ödüyorum.
TT'nin 100 Mbps sattığı fiyata, alternatif firmalar 200 Mbps satacak gibi duruyor. Parası olan arkadaşlara hayırlı olsun.

Dostum öyle bir şey yok. Olsaydı 200/16 olurdu.

Baktığında 200/10 yazıyor. Aynı şekilde 500/20 yerine 500/40 olurdu. GIBIRNet'in kendi ayrı yok zaten.
İyide birleştirip sınırlayamazlar mı? Ki zaten kilidi kalkmış 100 Mbps paketler 130 Mbps/10Mbps şeklinde. Bizzat görüştüm Türk Telekom'dan birden fazla hizmet alıyorlar tek abone için birleştirip pakete göre sınırlama yapıyorlar. Güzel bir şey bu fakat fiyat yüksek ayrıca tek IP durumu olacak mı? Single bağlantılarda hız 100 Mbps'ye düşecek mi bilinmiyor ve cevaplanmıyor. Ama dediğim gibi şu anda Türk Telekom tarafında böyle bir profil bulunmamakta. Ayrıca ping konusundada artış olacaktır.

@TroubleMaker dostum bak o kilit başka bir şey. O dediğin Huawei altyapıda oluyor. Benim gibi Nokia kullanan birine en fazla 200/16 verirsin.

GIBIRNet'in dediği bir tutmuyor zaten. Taahhüt olmayacak dediler taahhütlü aldılar onları. Şöyle söyleyim o dediğin iki interneti birleştirerek 200/20 verdiklerini söylediler. Sınırlı bir alım yaptılar zaten. Büyük ihtimalle 100 Mbps pakette Telekom 10 Mbps upload verecek.

Şu ana gelirsek 1000 Mbps interneti birleştirmen 100 Mbps ile zor. Onun için 16 Ethernet çıkışlı cihaz lazım. Telekom zaten paketler çıkarcağı söyleniyordu yıl sonu. Çıkarmaya başladılar fiyatlarda düşme olur zaten. Biri 1000 Mbps 750 TL yazmış diğeri 700 TL.

En baba 1000 Mbps 300 TL'ye düşer altına düşmez.

@TroubleMaker dostum bak o kilit başka bir şey. O dediğin Huawei altyapıda oluyor. Benim gibi Nokia kullanan birine en fazla 200/16 verirsin.

GIBIRNet'in dediği bir tutmuyor zaten. Taahhüt olmayacak dediler taahhütlü aldılar onları. Şöyle söyleyim o dediğin iki interneti birleştirerek 200/20 verdiklerini söylediler. Sınırlı bir alım yaptılar zaten. Büyük ihtimalle 100 Mbps pakette Telekom 10 Mbps upload verecek.

Şu ana gelirsek 1000 Mbps interneti birleştirmen 100 Mbps ile zor. Onun için 16 Ethernet çıkışlı cihaz lazım. Telekom zaten paketler çıkarcağı söyleniyordu yıl sonu. Çıkarmaya başladılar fiyatlarda düşme olur zaten. Biri 1000 Mbps 750 TL yazmış diğeri 700 TL.

En baba 1000 Mbps 300 TL'ye düşer altına düşmez.
Hocam şu destansı konudaki bufferbloat sorunu 200 mbps tarifelere geçince sona erer mi? Yani en azından azalması lazım değil mi.

Hocam şu destansı konudaki bufferbloat sorunu 200 Mbps tarifelere geçince sona erer mi? Yani en azından azalması lazım değil mi?
Tanrı şahidim bilmiyorum.

Küfür edip duruyorum artık. YouTube açılmıyor YouTube'ya. Upload yapınca umarım düzgün ayarlar sorun ortadan kalkar.

@TroubleMaker Tbtnet'ten açıklama gelmiş. Buyur hat birleştirme yok. Direkt sistemden tanımlama yapılcak.

Ekran Görüntüsü (70).png

Geri
Yukarı