Türk Telekom altyapısı üzerinden 100 Mbps üstü paketler yayınlandı

Uçuk rakamlar. Biz avustralyada 750-750 paket+ TV+ 50Km mesafeli kendi ev internetimize bağlı airfiber için 117 Avustralya doları veriyoruz.

İsterse fiyatlar düşsün, o upload ile vereceklerse yazıklar olsun TT'ye. Yuh diyorum. 1 Gbps'ye 20 Mbps upload yazmışlar. Şaka gibi.

SoL'de zaten 200 Mbps paket 150 TL.
Gigafiber 100 TL, üstüne simetrik.

Zaten kısa zamanda aşagıya cekilir fiyatlar.

Tabii ki haklısınız normalde öyle olmalı tabii ki ancak ben fiyatlara göre yorumladım. 100₺'ye 100 mbps alabiliyorum, ve paketlere baktığımda fiyatlarına göre mantıksız geliyor bana yüksek hızlı paketler. Yoksa 120 liraya 1000 mbps alabilecek olsaydım tabii ki de düşünmeden alırdım. Şöyle bir durum da var, çoğu giriş seviyesi anakarttaki ethernet portu 100 mbps. Gigabit portlu anakartların da fiyatı doğal olarak yükseliyor. Wi-Fi'dan bu kadar hız alabileceğinizi düşünmüyorsunuzdur sanırım. Kısacası paketi aldığında bile randıman alabilmek biraz sancılı olabiliyor.
İnan 5-10 yıl sonra çoğu kişi ya bilgisayarını değiştirecek ya da bilgisayarı bozulacak. Elimizdeki teknolojik aletler hep elimizde kalmayacak.

Şöyle bir durum da var, çoğu giriş seviyesi anakarttaki ethernet portu 100 mbps. Gigabit portlu anakartların da fiyatı doğal olarak yükseliyor.

Artık giriş seviyesi anakartlar 1000 Mbps kullanıyor. Orta-üst seviye anakartlar ise 2.5 Gbps kullanıyor. Üst seviye anakartlardan 10 Gbps kullananlar da var.

1000 Mbps ethernet bu devirde bir 15TL ($2) tavuk dürüm fiyatı kadar. 100 Mbps artık ölü bir standart.

GIBIRNet denen firmanın dediğine göre 100 Mbps üstü paketler kullanıma açılmış. Ama hala Türk Telekom sayfasında gözükmüyor.

Ekran Görüntüsü (71).png

@Ulunay @erengore @Takeshi Kovacs @TeknoFix29

@Takeshi Kovacs sen GIBIRNet kullanıyordun. 200 Mbps paket uygunsa deneyebilir misin?

GIBIRNet denen firmanın dediğine göre 100 Mbps üstü paketler kullanıma açılmış. Ama hala Türk Telekom sayfasında gözükmüyor.

Eki Görüntüle 1174304

@Ulunay @erengore @Takeshi Kovacs @TeknoFix29

@Takeshi Kovacs sen GIBIRNet kullanıyordun. 200 Mbps paket uygunsa deneyebilir misin?
Gıbırnet kullanan arkadaşlarım 200 ve 500 Mbps hızlara paketini yükseltebilmiş ve şu an kullanıyorlar. Telekom'da 1 haftaya yeni paketleri fahiş bir fiyat ile duyuracağını düşünüyorum .

Gıbırnet kullanan arkadaşlarım 200 ve 500 Mbps hızlara paketini yükseltebilmiş ve şu an kullanıyorlar. Telekom'da 1 haftaya yeni paketleri fahiş bir fiyat ile duyuracağını düşünüyorum .
Benim arkadaş FTTB altyapısında olduğu için 200-500 mbit alamamış. Gıbırnet müşteri hizmetleri size en fazla 100 mbit verebiliriz, bu hızlar FTTH altyapı için demiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı