Türk Telekom altyapısı üzerinden 100 Mbps üstü paketler yayınlandı

@226261 Hocam ben ''Üstü hızla ne yapacaksınız'' düşünce yapısına karşıyım. Anlatayım; Bir şeyi kat kat hızlı yapmak varken zamanımı neden boşa çaldırayım ? Örnek olacak şekilde 2 GB dosyayı upload ederken kısıtlı olmasa 20 saniye sürecek iş için neden 35 dakika bekleyeyim ? Bekletiliyoruz boş yere, Türkiye mesele olunca her şey kısıtlı. Fiberi olan yerlere düzgünce satmaları lazım 1000/1000 interneti, erişilebilir bir fiyattan. TT görevlisinden (galiba baya yetkili bir kişiydi hatırlamyıyorum.) birisi de çıkmış demiş Uploadı ne yapacaksınız tarzında bir şey. Dediğim gibi ben karşıyım bir şeyi tam hız yapmayı mı tercih edersin kısıtlı olarak mı ? Aslına bakarsan Upload ve Downloadlar gayet de yetersiz bu açıdan baktığında. Biz idare etmeye çalışıyoruz o kadar. Benim gibi dosya alıp veren bir insan için 8 MBPS upload işkence. Geceleri bırakıyorum bilgisayarı. En basitinden 20 GB dosya göndereceğim 4.5 saat bekliyorum, saçmalık. Ben mecbur muyum bilgisayarı sabaha kadar açık tutmaya ? Düzgün bir internet kullanmak istiyorum o kadar. Dediğim gibi bir şeyi 1000 MBPS ile indirmek, izlemek var 35 MBPS ile indirmek, izlemek var.

@226261 Hocam ben ''Üstü hızla ne yapacaksınız'' düşünce yapısına karşıyım. Anlatayım; Bir şeyi kat kat hızlı yapmak varken zamanımı neden boşa çaldırayım ? Örnek olacak şekilde 2 GB dosyayı upload ederken kısıtlı olmasa 20 saniye sürecek iş için neden 35 dakika bekleyeyim ? Bekletiliyoruz boş yere, Türkiye mesele olunca her şey kısıtlı. Fiberi olan yerlere düzgünce satmaları lazım 1000/1000 interneti, erişilebilir bir fiyattan. TT görevlisinden (galiba baya yetkili bir kişiydi hatırlamyıyorum.) birisi de çıkmış demiş Uploadı ne yapacaksınız tarzında bir şey. Dediğim gibi ben karşıyım bir şeyi tam hız yapmayı mı tercih edersin kısıtlı olarak mı ? Aslına bakarsan Upload ve Downloadlar gayet de yetersiz bu açıdan baktığında. Biz idare etmeye çalışıyoruz o kadar. Benim gibi dosya alıp veren bir insan için 8 MBPS upload işkence. Geceleri bırakıyorum bilgisayarı. En basitinden 20 GB dosya göndereceğim 4.5 saat bekliyorum, saçmalık. Ben mecbur muyum bilgisayarı sabaha kadar açık tutmaya ? Düzgün bir internet kullanmak istiyorum o kadar. Dediğim gibi bir şeyi 1000 MBPS ile indirmek, izlemek var 35 MBPS ile indirmek, izlemek var.
Ben o dediğiniz hızlarla 20GB dosya upload etmek bir yana o hızlarla uzaya çıkmayı hedeflerim. 😁Bazıları için internet hızı bir şeyler indirip yüklemekle sınırlı bir kavram. Sanırım siz de öylesiniz.

Ben o dediğiniz hızlarla 20GB dosya upload etmek bir yana o hızlarla uzaya çıkmayı hedeflerim. 😁Bazıları için internet hızı bir şeyler indirip yüklemekle sınırlı bir kavram. Sanırım siz de öylesiniz.
Sadece kendi kullanım amacına bakarak başka bir kullanıcıya 200 MBPS üstünü ne yapacaksın gereksiz tarzı bir şey demek mantıklı mı sence ? Standart bir kullanıcı için (işi gücü sosyal medyada gezmek olan bir kullanıcıya) 35 MBPS'de yeter. İnterneti iş ve yayın yapmak gibi bazı özel amaçlar için kullananlar için TR interneti rezil bir internet daha neyi savunmaya çalışıyorsun anlayamadım. Fiber desteği olan yerlere 1000'e kadar satılmalı ulaşılabilir fiyattan ne alacağını kullanıcı seçmeli. Hızlı bir internet dünyaya hızlı erişim demek daha bir şey dememe gerek yok. Ben dün yaptığım bir dosya upload'ı olan 20 GB'ı örnek verdim ve neden bunun için 4.5 saat beklemek zorundayım altyapım falan varken dedim ama sen bana başka bir masal anlatmışsın. Sanırım dosya alıp veren bir insanım dediğimde ''İş'' gereği olduğunu anladığını varsayıyorum. Avrupa'da her türlü simetrik satılırken internet biz daha 100 üstü hızları göremiyoruz. Uploadlar ayrı bir rezil 8-10 MBPS. Ben genel olarak sana bir şey demedim sana o hız yeter ama bana yetmez. Herkesin kullanım amacı farklı bunu anlatmaya çalıştım. 8-10 sana yeterli olabilir bana değil yani. Bu hızlar üstünü ne yapacaksın demek de her şeye ''şükür et'' diyen dayı felsefesi gibi bir şey yani. Tabiki daha iyisini isteyeceğim böyle rezil hızlara neden razı olayım.

Sadece kendi kullanım amacına bakarak başka bir kullanıcıya 200 MBPS üstünü ne yapacaksın gereksiz tarzı bir şey demek mantıklı mı sence ? Standart bir kullanıcı için (işi gücü sosyal medyada gezmek olan bir kullanıcıya) 35 MBPS'de yeter. İnterneti iş ve yayın yapmak gibi bazı özel amaçlar için kullananlar için TR interneti rezil bir internet daha neyi savunmaya çalışıyorsun anlayamadım. Fiber desteği olan yerlere 1000'e kadar satılmalı ulaşılabilir fiyattan ne alacağını kullanıcı seçmeli. Hızlı bir internet dünyaya hızlı erişim demek daha bir şey dememe gerek yok. Ben dün yaptığım bir dosya upload'ı olan 20 GB'ı örnek verdim ve neden bunun için 4.5 saat beklemek zorundayım altyapım falan varken dedim ama sen bana başka bir masal anlatmışsın. Sanırım dosya alıp veren bir insanım dediğimde ''İş'' gereği olduğunu anladığını varsayıyorum. Avrupa'da her türlü simetrik satılırken internet biz daha 100 üstü hızları göremiyoruz. Uploadlar ayrı bir rezil 8-10 MBPS. Ben genel olarak sana bir şey demedim sana o hız yeter ama bana yetmez. Herkesin kullanım amacı farklı bunu anlatmaya çalıştım. 8-10 sana yeterli olabilir bana değil yani. Bu hızlar üstünü ne yapacaksın demek de her şeye şükür etmek gibi bir şey yani. Tabiki daha iyisini isteyeceğim böyle rezil hızlara neden razı olayım.
O dediklerini bu ülkede daha çok bekleyeceksin. Burası avrupa değil, hiç bir zaman da olmayacak. Bu nedenle canınızı sıkmayın, hayatınızın geri kalanında istemeseniz de, eğer kaçınılmazsa zevk almaya bakın. Maalesef bu saydıklarınızı bu ülkede kolay ve ucuza elde edemeyeceksiniz. İncir çekirdeğini doldurmayacak kadar olan istekleriniz, talepleriniz İflas etmiş bir ülkede çok fazla.
Hepimize geçmiş olsun.

O dediklerini bu ülkede daha çok bekleyeceksin. Burası avrupa değil, hiç bir zaman da olmayacak. Bu nedenle canınızı sıkmayın, hayatınızın geri kalanında istemeseniz de, eğer kaçınılmazsa zevk almaya bakın. Maalesef bu saydıklarınızı bu ülkede kolay ve ucuza elde edemeyeceksiniz. İncir çekirdeğini doldurmayacak kadar olan istekleriniz, talepleriniz İflas etmiş bir ülkede çok fazla.
Hepimize geçmiş olsun.
Farkındayım zaten yolunu bulduğum anda yurtdışına çıkmak ilk hedefim. Bu ülkede zor zaten ilk yazımda da belirttim her şeyin farkındayım ama yanlış olanı da eleştirmek lazım.

Farkındayım zaten yolunu bulduğum anda yurtdışına çıkmak ilk hedefim. Bu ülkede zor zaten ilk yazımda da belirttim her şeyin farkındayım ama yanlış olanı da eleştirmek lazım.
Bu ülkede eleştirmek 2023'ten itibaren 10 sene daha yasak olacak. 😁
Kaybedenler kulübünde yaşıyorsunuz. Yurtdışına gitme kararınız doğru.

Geri
Yukarı