Türk Telekom ankastre etiketlemesi yapmamasında bölge müdürlüğü yardımcı olur mu?

dedemlililer

Hectopat
1.5 hafta önce TürkNet'e başvurdum. Kurulum ekipleri geldi tesisatı kontrol etti. Modemi kurdu vs. ama benim evimde ankastre etiketlemesi yapılmadığı için doğal olarak DSL ışığı hiç yanmadı. Türk Telekom'un tek yapması gereken, evime gelip evimin önündeki telefon direğinden evimin ankastresine kadar kablo çekmek. Pazartesi günü arıza kaydı oluşturuldu. Ve zor bela cumartesi gününe(yani dün) randevu aldık. TürkNet MH beni arayıp randevuyu haber etti. Yarın çözecekler vs. ben çalıştığım için evde değildim. Bu sebeple evdekilere ekiplerin geleceğini söyledim.

İşin ahlaksız kısmı buradan başlıyor. Türk Telekom ekipleri beni gün içerisinde hiç aramadı. Ben gelmeden önce beni ararlar ve ben de evdekilere haber ederim diye düşünüyordum. Ama öğlen saatlerinde evden telefonla aradılar. Türk Telekom ekipleri evin önüne kadar gelmişler. Arabanın içinde 5 dakika oturup gitmişler. Ne evin zilini çalmışlar ne adres sormuşlar ne de beni aradılar. Belki hiç gelmeseler bu kadar sinirlenmezdim. Ama evin önüne kadar geip hiçbir halt yapmadan gitmek nedir ya?

Ben bunun ardından öfkeyle TürkNet'e mesaj attım. Durumu anlattım. Hatta iptal edeceğimi söyledim. Ki o sinirle başka firmaları da araştırmaya başlamış hatta 1-2 tanesiyle telefonda da konuşmuştum.

Ama biraz vakit geçtikten sonra anladım ki benim sorunum aslında Türk Telekom'la. Yani başka hangi ISS geçersem geçeyim Türk Telekom aynı sorunları yine yapabilir? Üstüne üstlük süreç yeniden başlayacak. O yuzden firmadan ayrılmak bana çözüm getirmiyor.

Ben de pazartesi günü(yarın) Türk Telekom bölge müdürlüğüne gitmeyi düşünüyorum. Şimdi sorum şu: Bölge müdürlüğüne gitsem bana yardımcı olurlar mı? Bu sorumsuzluğu şikayet edebilir miyim? Yoksa bana "nereden aldıysan oraya git" deme ihtimalleri de var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı