Türk Telekom aşırı yüksek ping sorunu

Daha fazla  
Son 2 gündür Speedtest üzerinde 230 ms çıkıyor ve oyunlarda da 1500 pinglerde takılıyorum. Download ve upload değerlerim zaten coronavirus tatili başladıgından beri düşük ancak ping sorununu ilk defa yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternete kablolu bağlandığınızdan emin olun ve modeme reset atıp bir daha deneyin. Eğer internete bağlanan tek cihaz olmanıza rağmen ve dediklerimi uygulamanıza rağmen hala ping değeriniz yüksek ise Türk Telekomla iletişime geçmenizde fayda var.

Modem arayüzünden değerlerinizi paylaşırsan daha iyi yardım desteği alabilirsin.

Hat zayıflaması, sinyal zayıflaması, SNR düşüklüğü bunlara bir sebeptir.

Wi-Fi üzerinden ping yükselmesi olabilecek bir durum.
LAN kablosu ile bağlanıp bu değerleri görüyorsanız eğer modem ile ankastre arasında bir sorun olabilir. Ankastre ile saha dolabı arasında bir sorun olabilir.

Modem üzerinden kaynaklı sorun olabilir yazılımsal veya donanımsal olarak.
Güncellemesi çıkmış ama güncellenmeyen Türk Telekom modemleri bu sorunları oluşturduğunu biliyorum.

Kusura bakmayın dün arayüz atma şansım olmadı :) güncel hat değerlerim. Bir de son 1 saattir sürekli kesilmeler ve bu kesilmeler sonucu hız değişiklikleri oluyor bunlardan en önemlisi 1 kesilmede 16Mbps'e çıkıp 1Mbps'e geri inmesiydi. Böyle başka kesilme yaşayan var mı?

Not: Gene 15'e çıktı hiçbir şey anlamıyorum şu anda.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    18,7 KB · Görüntüleme: 57
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı