Türk Telekom Binaya Fiber Kablo Çekince Ne Olur?

Konuyu açan arkadaş binanın yeni olduğunu söylemiş. Yeni binalarda TT iç tesisatı da halledebiliyor bazen. Velev ki öyle olmadı muhtemelen müteahhit iç tesisatı OBK ile döşetmiştir. Yoksa oradaki OBK'lar ne diye duruyor? Nereden geliyor? Diğer uçları nerede? Kısacık birkaç OBK'yı göstermelik olsun diye orada tutacak halleri yok ya.

Ana hattı çekmişler bile. Dolayısıyla santral tarafında bu adres için bir OLT ayrılmış demektir. E bu durumda bekletmenin alemi ne ola ki?

Benim yaşadığım sürecin bana özel olduğu elbette doğru. Ancak şu haliyle çoğu şeyin hallolmuş gibi göründüğü bir bina için tekrardan başvuru isteyeceklerini hiç sanmıyorum.

Biz burada ne kadar konuşursak konuşalım bizimkiler sadece birer tahmin. En sağlıklı bilgiler o bölgenin planlama ekibinden alınır.

Doğrudur binaya çektirme aşaması uzayabiliyor. Ama buradaki arkadaşın binasına ana hat kablosu zaten çekilmiş. Bundan sonra pek bir şey kalmamış. Kutu yerleştirilecek o kadar. Dolayısıyla arkadaşın yapabileceği bir şey yok zira bölgedeki ekip kendi iş planına göre kutuyu yerleştirecek. Birkaç kontrolden sonra da altyapı aktifleştirilecek.
Bir çok etken var arkada. Teknik altyapı her şeyiyle tamam olsa bile satışa açılmasını genelde pazarlama ekipleri onaylıyor. Burada talep olmadığından bölgeyi/binayı aktif edip satış rakamlarını düşürmemesini bile hesaplayan firmalar var. Çok denk geldim. Adam 20 daireyi satış hedefine koyuyor ancak 2 tane satınca performansı düşüyor. Bekletiyor. 6-7-8-10 daire hizmet alacağız diyince açıyorlar. Veya 20 kişinin 19'u alacağız dese bile adam satış hedefini doldurmuşsa o ay açtırmıyor orayı. Ay başına kadar bekletiyor. Sadece bunlar benim geldiğim küçük hesap yapılan vakalar.

Arkadaş bağlantısı tamamlanınca bizi bilgilendirir. Süreyi görmüş oluruz.

Bir çok etken var arkada. Teknik altyapı her şeyiyle tamam olsa bile satışa açılmasını genelde pazarlama ekipleri onaylıyor. Burada talep olmadığından bölgeyi/binayı aktif edip satış rakamlarını düşürmemesini bile hesaplayan firmalar var. Çok denk geldim. Adam 20 daireyi satış hedefine koyuyor ancak 2 tane satınca performansı düşüyor. Bekletiyor. 6-7-8-10 daire hizmet alacağız diyince açıyorlar. Veya 20 kişinin 19'u alacağız dese bile adam satış hedefini doldurmuşsa o ay açtırmıyor orayı. Ay başına kadar bekletiyor. Sadece bunlar benim geldiğim küçük hesap yapılan vakalar.

Arkadaş bağlantısı tamamlanınca bizi bilgilendirir. Süreyi görmüş oluruz.
Çok doğru söylüyorsunuz. O bölgenin pazarlama ekibinin işini buradan tahmin etmek zor. Dediğiniz gibi konu sahibi arkadaşımız konuya güncelleme yaparsa ne zaman tamamlandığını hep birlikte öğreniriz.

@nuhcan_atar hocam süreciniz tamamlandığında "şu gün kutu geldi, şu gün altyapı aktifleştirildi" şeklinde tarih vererek bir güncelleme yaparsanız hem bizim merakımızı gidermiş olursunuz hem de ileride bu konuyu okuyan arkadaşlarımız için bir yol göstermiş olursunuz.

Merhaba Herkese,

Bulunduğum bina yeni geçen cumartesi Türk Telekom geldi. Evin tam önündeki rögar kapağını kaldırıp içine turuncu kablolar aracılığıyla binanın içine kablo çektiler. Aşağıya fotoğraf bırakacağım ama ne bir kutu ne bir bağlantı yapıldı. Su hortumu sarar gibi sardı bıraktılar gittiler. Şimdi ne olacak asıl merak ettiğim soru. Ben iki seçenek belirledim:

1. Bunlar gelecek kutu bağlantısı filan yapacaklar, sonra biz başvuru yapacağız.

2. Ya da bilmiyorum.

Lütfen yardımcı olun.

Dostum son durumun nedir? Kutu kaç gün sonra takıldı ve ne kadar süre sonra aktif oldu?

Yeni konular

Geri
Yukarı