Türk Telekom cayma bedelinden kurtulma

Bütün bu olaylar Milliyet'in haberi yüzünden oldu zaten. İlk haberi gördüğümde bende sevinmiştim ama sonradan neyin ne olduğunu anladım.

THH incelemesinin yazılı olduğu görselde son cümlede 'D-Smart ile yapılan sözleşmenin her sayfasında tüketicinin imzası olmadığı ve İlgili kanun maddelerince Hakem Heyetimize tüketicinin talebinde haklı olduğu kanaatine varılmıştır.' diye yazıyor.

Firma burada taahhütle ilgili THH'ye kanıt sunamamış. Talep edilen tutar taahhüt feshinden değil, sözleşme feshinden talep edilmiş oldu ve bahsi geçen kanun devreye girdi. Telekom sözleşmeleri süresiz yapıldığı için ücret ödemeden hattını kapattı.
Yani dediğim gibi iptal edenler gördüm, başka örnekler de var.
Ben de Turk Telekom’a bu gerekçe ile ve ayıplı ürün gerekçesi ile( uzun süreli genel arıza) yasal yollara başvuracağımı söyledim. Artık ondan mı bilmiyorum son faturada cayma bedeli yansımadı. 0 TL fatura geldi. Üyeliğimi iptal edeli bir ayı geçti.

Şimdi de kafam karıştı biraz :)

@TheCombox telefondan da taahhüt verilebilir. Firma bu kayıtları da tutmak zorundadır. Bu zamana kadar var olan taahhüt uzatıldıysa kurulum bedeli, aktivayson bedeli ya da onun benzeri ücretler alınmaz. Ancak yapılan indirimleri lehiniz tutarında talep edebilirler. Altyapının kontrolü için [email protected] buraya iletişim bilgileriniz ile mail gönderebilirsiniz. Modemde maksimum hız 12Mbps gözüküyor. En azından 12Mbps'e yükseltsinler.
Yani dediğim gibi iptal edenler gördüm, başka örnekler de var.
Ben de Turk Telekom’a bu gerekçe ile ve ayıplı ürün gerekçesi ile(uzun süreli genel arıza) yasal yollara başvuracağımı söyledim. Artık ondan mı bilmiyorum son faturada cayma bedeli yansımadı. 0 TL fatura geldi. Üyeliğimi iptal edeli bir ayı geçti.

Şimdi de kafam karıştı biraz :)

Cayma bedelini genelde 2 ay sonra gönderiyorlar. Arıza süresi ne kadar bilmiyorum ama ceza bedeli çıkarsa THH'ye başvurup bilirkişi görüşü isteyebilirsiniz. Bilirkişi hizmetin ayıplı olduğunu onaylarsa cayma bedelinden de kurtulursunuz. THH'ye başvurmak ücretsiz, ücret çıkarsa mutlaka şansınızı deneyin.

Kanunlarımız da maalesef çok karışık. Aklınıza takılan bu ya da diğer konular için Alo 175 ile görüşebilirsiniz. Hafta sonu destek veriyorlar mı o konuda bilgim yok maalesef.

Son düzenleme:
@TheCombox telefondan da taahhüt verilebilir. Firma bu kayıtları da tutmak zorundadır. Bu zamana kadar var olan taahhüt uzatıldıysa kurulum bedeli, aktivayson bedeli ya da onun benzeri ücretler alınmaz. Ancak yapılan indirimleri lehiniz tutarında talep edebilirler. Altyapının kontrolü için [email protected] buraya iletişim bilgileriniz ile mail gönderebilirsiniz. Modemde maksimum hız 12Mbps gözüküyor. En azından 12Mbps'e yükseltsinler.

Cayma bedelini genelde 2 ay sonra gönderiyorlar. Arıza süresi ne kadar bilmiyorum ama ceza bedeli çıkarsa thh'ye başvurup bilirkişi görüşü isteyebilirsiniz. Bilirkişi hizmetin ayıplı olduğunu onaylarsa cayma bedelinden de kurtulursunuz. Thh'ye başvurmak ücretsiz, ücret çıkarsa mutlaka şansınızı deneyin.

Kanunlarımız da maalesef çok karışık. Aklınıza takılan bu ya da diğer konular için alo 175 ile görüşebilirsiniz. Hafta sonu destek veriyorlar mı o konuda bilgim yok maalesef.
Cayma bedeli geldiğinde başvuru yapacağım.
5 Aylık bir arıza vardı, ben de Superbox aldım o süreçte ve TT’yi 6 ay dondurdum, sanırım 6 aydan sonra da böyle bir arıza oldu.
Ayrıca kopma sorunu ve düşük hız sorunu da vardı.

Ceo’suna kadar mail attım, müşteri memnuniyeti diye bir kavram yok bunlarda.

Son düzenleme:
5 aylık bir arıza vardı,

Özür olarak üstüne para bile vermeleri lazım bence. TT'de de dondurma işlemi benim bildiğim biraz farklı yürüyor. Sadece sözleşmeyi durdurup taahhütü devam ettiriyorlar. Dondurma süresi içinde taahhüt biterse hat geri açıldıktan sonra taahhüt bitti diye indirimsiz fiyat almaya çalışıyorlar. Çok üçkağıt dönüyor, cayma bedeli gelirse yaşadığınız olayı detaylıca anlatın mutlaka.

An itibariyle hızım 12mbps ye yükselmiştir .
arayüz2.PNG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı