Türk Telekom çok laglı

Adriotay

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba sevgili okurlar;

100 mpb/s Türk Telekom internet kullanıyorum ve Ankara'da yaşıyorum. Ortalama 17 ping alıyorum ve 150 FPS alıyorum ama çok kritik yerlerde, tur başlangıcında, kenar bir yere giderken bir anda oyun laglanıyor, paket kaybı çok artıyor ve ışınlanıp kendimi yanlış yerlerde buluyorum bu sıkıntıyı nasıl çözebilirim? Oyunlarımı leş ediyor oyundan soğuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

100 mpb/s Türk Telekom internet kullanıyorum ve Ankara'da yaşıyorum. Ortalama 17 ping alıyorum ve 150 FPS alıyorum ama çok kritik yerlerde, tur başlangıcında, kenar bir yere giderken bir anda oyun laglanıyor, paket kaybı çok artıyor ve ışınlanıp kendimi yanlış yerlerde buluyorum bu sıkıntıyı nasıl çözebilirim? Oyunlarımı leş ediyor oyundan soğuyorum.
Merhaba, AdGuard DNS ve CloudFlare DNS ile denemeler yapın, Modem ayarlarından ekleyin, Ping değerleriniz önemli ölçüde düzelecektir, CloudFlare DNS'e geçtiğimden beridir Ping değerlerim ciddi oranda düzeldi.

Wi-Fi kullanıyorsan kablolu bağlantıya geç bir de Türk Telekom zaten fiberde bile berbat bizde vardı iptal ettik CS de 80 ping aldım fiberle 30 olması gereken yerde aldığım pinge bak ya paraya kıyıp Turkcell al ya da TurkNet al bir de Ankara'da TurkNet 1000MBPS alyapıları var ama her semtte değil müşteri temsilcisini arayıp GigaFiber altyapısı var mı yok mu diye sorun yoksa başvuruda bulunun fiyatı da 140 lira. Zaten TurkNet'te bütün paketler 140 lira.

Buradan ise altyapı sorgulayabilirsiniz.

Ben şu şekilde çözdüm. Anakartımın LAN portu İntel 1225V serisidir.
Sürekli lag olunca gına geldim. Modem, bilgisayar, ağ trafik programları, trafik öncelikleri, arka plan uygulamalar vs tüm hepsinin gerekli yapılandırmasını yaptım. Fakat yine de çözüm olmamıştı. Çareyi S-Link haricisi PCI-E ethernet kartı alarak çözdüm. Lanet olasıca 1225V'den kurtuldum ya o bana yetiyor.

Ben şu şekilde çözdüm. Anakartımın lan portu Intel 1225v serisidir.
Sürekli lag olunca gına geldim. Modem, bilgisayar, ağ trafik programları, trafik öncelikleri, arka plan uygulamalar vs tüm hepsinin gerekli yapılandırmasını yaptım. Fakat yine de çözüm olmamıştı. Çareyi S-Link haricisi PCI-e Ethernet kartı alarak çözdüm. Lanet olasıca 1225V'den kurtuldum ya o bana yetiyor.

Aynı problem MSI A320M a Pro Max anakartındada var bende alacağım önerir misin?

Wi-Fi kullanıyorsan kablolu bağlantıya geç bir de Türk Telekom zaten fiberde bile berbat bizde vardı iptal ettik CS de 80 ping aldım fiberle 30 olması gereken yerde aldığım pinge bak ya paraya kıyıp Turkcell al ya da TurkNet al bir de Ankara'da TurkNet 1000MBPS alyapıları var ama her semtte değil müşteri temsilcisini arayıp GigaFiber altyapısı var mı yok mu diye sorun yoksa başvuruda bulunun fiyatı da 140 lira. Zaten TurkNet'te bütün paketler 140 lira.

Buradan ise altyapı sorgulayabilirsiniz.

Merhaba, AdGuard DNS ve Cloudflare DNS ile denemeler yapın, modem ayarlarından ekleyin, ping değerleriniz önemli ölçüde düzelecektir, Cloudflare DNS'e geçtiğimden beridir ping değerlerim ciddi oranda düzeldi.

Kablo olayı biraz sıkıntı ya yan odada modemim o yüzden kablolu bağlantı kuramam. Ayrıca taahhüdün bitmesine çok var ve TurkNet de 70 alırsın diyor en fazla.

Kablosuz ayarlarından Cloudflare DNS'e aldım gene aynısı olsa da çok azıcık düzeldi teşekkür ederim.

Dün itibarıyla kullanıyorum ve bende lag oluşmuyor artık hocam.
Bundan sonra anakartın lan portunu kullanmayacağım.
Realtek PCI-e GBE family chipsetli benim aldığım.

Ben A320 S2H kullandım B450A Pro Max'te kullandım ama nedense A320M a Pro Max anakartinda internet sorunu var tek bende yok bu problem evde 50 Mbps VDSL internet var laptopta kabloluda CS 60 ping kablolu ise 50 ama nedense ana bilgisayarda kabloluda bile 70 ping var.

Yeni konular

Geri
Yukarı