Türk Telekom Daireye Kablo Çekmek

ExpentoLeviosa

Kilopat
Merhaba uzun uğraşlar sonucu yıllardır yazlığıma hat çektirmeye çalışıyordum. Sonunda Telekom sokağıma hat getirdi. Sitede anlaşamadığımız için siteye bağlanamadı hat. Benim de internet kullanmam gerekli olduğu için Telekom direğinden kendi dairemin balkonuna Telekom kutusu çektirdim. Şimdi yapmam gereken ne bilmiyorum. Bu kutudan modemime çekilecek kablonun ne olduğunu bilmiyorum. Yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Turk Telekom ankastre kutu takıldıysa oradan size hat temin edilir ve normal bildiğimiz telefon kablosunu size temin ettikleri slota çakarlar siz de oraya çaktıkları kablonun devamını modeminize kadar uzatırsınız.

Benzer bir durumu ben de yaşamıştım ve o telefon kutusundan evime çekmem gereken kablonun bağlantısını kendim yapmıştım. Söyleyeceğim kablonun özel bir ismi varsa bilmiyorum araştırdım ama bulamadım. Bu kablo bilgisayar ile modem arasında kullandığımız normal internet kablolarının biraz daha ince olanı. Kablonun hangi kablo olduğunu anladığınızı varsayarak yapmanız gerekenlere geçiyorum. Gerekli uzunluğu hesapladıktan sonra herhangi bir bilgisayar tamircisinde bu kablonun bir ucuna jak taktırmanız lazım, kablonun diğer ucu boş kalacak ve telefon kutusundan çıkmış olan iki kabloyla bunları birleştireceksiniz. Güzel bir şekilde elektrik bandı ile bantlarsanız uzun ömürlü olması açısından iyi olacaktır.

Modeme giren hat kablosu sanırım dediğiniz kablo ethernet kablosunun kafasının küçüğü kafası.El kabiliyetim olmadığı için artık elektrikçiye veya tanıdığım birine taktırıcam çok teşekkürler.
Turk Telekom ankastre kutu takıldıysa oradan size hat temin edilir ve normal bildiğimiz telefon kablosunu size temin ettikleri slota çakarlar siz de oraya çaktıkları kablonun devamını modeminize kadar uzatırsınız.

Site sakinleriyle anlaşamadığımız için ankastre kutusu yok.Bu yüzden direkten yerin altından kendi daireme kadar sanırım 4 kişilik bi kutu bağlattım oradan evime çekicem

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı