Türk Telekom DSL ve internet ışığı yanmıyor

Ed1tH

Kilopat
Arkadaşlar, CS:GO rekabetçi oynuyordum. Birden oyundan düştüm, sonra Discord'a gireyim dedim. Oyun mu çöktü diye, bir baktım, internetim kesilmiş. Modeme baktım, modemin internet ve DSL ışığı yanmıyor, sadece Power ve Wi-Fi ışığı yanıyor. Buna benzer sorun bir kere daha yaşandı, müşteri hizmetlerini aradık. Online'dan bir çözüm yapmaya çalıştılar, yapamadılar. Sonra teknik ekip gelip alttan bir şeyler yaptılar (sanırım çünkü tam göremedik ne yaptıklarını :D). Bu sorunu ben çözebilir miyim yoksa illa ekibin gelip bakması mı lazım?
Şu an da annemin telefonundaki internetten yazıyorum.

Dsl ışığı yanmıyorsa o modem internet ile buluşmuyor demektir fiziki müdehale dışında seçenek yok.

Sizin yapabileceğiniz varsa kabloları örnek evinizin içinde veya direkten geliyor ise hat gözatmak gözle görülür bir sıkıntı varmı , iç tesisatta bir problem gözükmüyorsa zaten mecburen telekom gelip yapacak.

DSL ışığı yanmıyorsa o modem internet ile buluşmuyor demektir fiziki müdehale dışında seçenek yok.

Sizin yapabileceğiniz varsa kabloları örnek evinizin içinde veya direkten geliyor ise hat gözatmak gözle görülür bir sıkıntı var mı, iç tesisatta bir problem gözükmüyorsa zaten mecburen Telekom gelip yapacak.

Yok hocam sadece gri kablo ve fiş takıyorum o kadar o zaman mecbur Türk Telekom gelip yapacak neyse yarın ararım yardımınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı