Türk Telekom DSL ve internet ışığı yanmıyor

Ed1tH

Hectopat
Katılım
17 Ekim 2019
Mesajlar
2.750
Çözümler
11
Yer
Tony Stark'ın Atolyesi
Arkadaşlar, CS:GO rekabetçi oynuyordum. Birden oyundan düştüm, sonra Discord'a gireyim dedim. Oyun mu çöktü diye, bir baktım, internetim kesilmiş. Modeme baktım, modemin internet ve DSL ışığı yanmıyor, sadece Power ve Wi-Fi ışığı yanıyor. Buna benzer sorun bir kere daha yaşandı, müşteri hizmetlerini aradık. Online'dan bir çözüm yapmaya çalıştılar, yapamadılar. Sonra teknik ekip gelip alttan bir şeyler yaptılar (sanırım çünkü tam göremedik ne yaptıklarını :D). Bu sorunu ben çözebilir miyim yoksa illa ekibin gelip bakması mı lazım?
Şu an da annemin telefonundaki internetten yazıyorum.
 

PanxeR

Decapat
Katılım
11 Kasım 2018
Mesajlar
867
Çözümler
9
Dsl ışığı yanmıyorsa o modem internet ile buluşmuyor demektir fiziki müdehale dışında seçenek yok.

Sizin yapabileceğiniz varsa kabloları örnek evinizin içinde veya direkten geliyor ise hat gözatmak gözle görülür bir sıkıntı varmı , iç tesisatta bir problem gözükmüyorsa zaten mecburen telekom gelip yapacak.
 
KS
KS
Ed1tH

Ed1tH

Hectopat
Katılım
17 Ekim 2019
Mesajlar
2.750
Çözümler
11
Yer
Tony Stark'ın Atolyesi
DSL ışığı yanmıyorsa o modem internet ile buluşmuyor demektir fiziki müdehale dışında seçenek yok.

Sizin yapabileceğiniz varsa kabloları örnek evinizin içinde veya direkten geliyor ise hat gözatmak gözle görülür bir sıkıntı var mı, iç tesisatta bir problem gözükmüyorsa zaten mecburen Telekom gelip yapacak.

Yok hocam sadece gri kablo ve fiş takıyorum o kadar o zaman mecbur Türk Telekom gelip yapacak neyse yarın ararım yardımınız için teşekkürler.
 
Yukarı