Türk Telekom düşük hız

neonvitor

Hectopat
Merhaba, aile evinde yaşıyorum ve yıllardır Türk Telekom kullanıyoruz. Kullandığımız paket yanlış bilmiyorsam 16 Mbps download 4 Mbps upload gibi bir şey. Normalde 4 Mbps download 0.5 upload alırdım ancak son 1 2 yılda 11 Mbps download 3.7 Mbps upload alıyorum. Son 2 gündür artık internetim aşırı yavaşlamaya başladı, 0.4 download 0 upload alıyorum. Modeme reset atınca sorun çözülüyor ama yine de internet çok yavaş. Ne yapmamı önerirsiniz?

Not: Oturduğum yer az çok işlek bir yer, ara sokak ya da köy değil. Modem çok eski olduğu için böyle olduğunu düşünüyorum çünkü 7 8 cihaz bu eski modeme bağlanıyor

Son düzenleme:
Önerim modemi resetlediğinizde eğer hızınız artıyorsa modemden kaynaklı olabilir. (tabii eğer modem arayüzü üzerinde yaptığınız ayar yoksa resetlemek sorun yaratmaz ama eğer ayar varsa resetleyince ayarlar gider. Şifre değişmez diye biliyorum ama birçok ayar değişir)

Önerim modemi resetlediğinizde eğer hızınız artıyorsa modemden kaynaklı olabilir. (tabii eğer modem arayüzü üzerinde yaptığınız ayar yoksa resetlemek sorun yaratmaz ama eğer ayar varsa resetleyince ayarlar gider. Şifre değişmez diye biliyorum ama birçok ayar değişir)

Peki yeni bir modem alsam sorun çözülürmü çünkü bu modemin çok eski olduğunu düşünüyorum ve konu hakkında bilgim yok Türk Telekom'u arayıp yeni bir modem takmalarını söylesem ücretini de karşılasam olur mu? Sanırsam şuandaki modemim Wi-Fi 4 bunu Wi-Fi 6 versiyonlu bir modemle değiştirebilir miyim?

Onu Türk Telekom ile konuşmanız daha doğru olur. Eğer evinizde Tivibu varsa ücretsiz bir şekilde arıza durumunda değiştiriyorlar. Çünkü Tivibu sabit internet bağlantısına ihtiyaç duyduğunda böyle bir hizmetleri var. Yani bize 600 TL'lik modemi ücretsiz olarak vermişlerdi. Oradan biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı