Türk Telekom düşük upload ve ping sorunu

DaeMetha

Decapat
Kasım 2018 tarihinden itibaren hattım 8 Mbit download 0. 8 Mbit uplaod hızımı 16mbit download 0. 8 Mbit upload olarak 1 ay boyunca hiç kopma olmadan kullandık. Ancak son 4 aydır 0. 2MBit upload yüzünden tüm oyunlarda League of Legends, PUBG, Apex Legends gibi oyunlarda lolde 30 ms'den bazen 1500 mse kadar çıkabiliyor. Apex'te oyun habire donuyor, PUBG'de de lan network lag hatası geliyor gerçekten oyunlarım zehir oluyor. Türk telekoma sikayetver.com'dan şikayette bulundum eposta olarak da attım ama hiçbir geri dönüş yapılmadı. 4 aydır hakkımız yeniliyor hiçbiri bir şey yapılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türktelekom son 1 aydır indirme ve gönderme hızlarında acayip bir düşüş yaşıyor. Superonline adsl kullanırken 10 -12 mbit hız verirken, Turknete geçince 4 mbit bile sorunlu gelmeye başladı. Destek kaydı oluşturdum fakat sonuç kocaman bir sıfır. Uzun zamandır adsl kullandığım için Türktelekom ekipleri ile tabiri caizse kanka olduk. Sağolsunlar eve kadar gelip, direkten gelen kabloyu değiştirdiler. Hat zayıflaması biraz olsun düştü ama internet kalitesi yine de rezil durumda. Normalde ADSL2+ olan hat standardı ADSL_ANSI_T1.413 olarak gelmeye başladı. Ya portları oynadılar yada Turknete ait olan DSLAM cihazı sorunlu.
İnternet internettir deyip online oyun oynamaya çalışıyorum; ping 30 ms civarlarında, loss %30 değerlerinde seyrediyor. Tracert sorgulaması yaptığımda ULUS HOP noktasında sorun olduğu görünüyor. Turknet, evden sunucuya kadar ki bağlantıda Türktelekom omurgasını kullanıyor.
Demem o ki Turknet adsl kullanacaksanız YAPA altyapısı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı