Türk Telekom ekipleri "vadedilen hızı alamazsınız" dedi

ShiedaBro

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bugün evime Türk Telekom ekibi geldi. Comnet'ten 500Mbps / 20Mbps paket alacağımı söyledim, onlar da bu hızları alamayabilirsiniz her ne kadar altyapı fibe olsa da kapasite olur dedi. Alma şansınız var almama şansınız var bölgedeki yoğunluğa göre değişir dedi. İsterseniz bu paketi Türk Telekom'dan alın yine de alamayabilirsiniz dedi. Comnet arıza kaydı açar hızlar düşük diye yine biz geliriz düzelmez dedi. Böyle saçma bir olayı var dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet adam haklı altyapı testi yap mesela benim altyapım 80Mbps destekliyor ben 100Mbps kullanıyorum ama 80Mbps kadar internet alabiliyorum altyapı testi yap internetten ona göre paket al.

Altyapınız nedir hocam.
Ve eğer fiber ise böyle bir kutu var mı?

1675514952614.png

Var ise 1Gbps hızları bile alabilirsiniz.

Merhaba, bugün evime Türk Telekom ekibi geldi. Comnet'ten 500Mbps / 20Mbps paket alacağımı söyledim, onlar da bu hızları alamayabilirsiniz her ne kadar altyapı fibe olsa da kapasite olur dedi. Alma şansınız var almama şansınız var bölgedeki yoğunluğa göre değişir dedi. İsterseniz bu paketi Türk Telekom'dan alın yine de alamayabilirsiniz dedi. Comnet arıza kaydı açar hızlar düşük diye yine biz geliriz düzelmez dedi. Böyle saçma bir olayı var dedi.
Altyapın müsait değilse istediğin hızı alman mümkün değil. Altyapı testi yapman gerekiyor. Bunla alakalı siteler var, tek bir siteden değil 3-4 siteden yap. Ortalama bir sonuca ulaşırsın.

Evet adam haklı altyapı testi yap mesela benim altyapım 80Mbps destekliyor ben 100Mbps kullanıyorum ama 80Mbps kadar internet alabiliyorum altyapı testi yap internetten ona göre paket al.

Böyle bir durum mümkün olduğunu düşünmüyorum. Servis sağlayıcılar alt değerlerine göre hizmet verir. Paket kaybı yaşıyorsan zaten bir sorun var demektir. Ve başvuru yaparken alt değerler baz alınarak hizmet verilir hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı