Türk Telekom Ev telefonu İptali

Ugur Can Ulukaya

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, Türk Telekom ev telefonu aboneliğimi iptal ettirmek istedim ve bunun sonucunda aynı ev internetimin de köprü sürecine düşüp yalın internete geçebileceğim bilgisi verilmişti. Ev telefonu İptali sonrası bana söylenen bilgi ise " Siz fiber kullanıyorsunuz sizde köprü süreci yok taahhütünüz iptal olur ve cayma bedeli tarafınıza yansır " dendi. Ben verilen yanlış bilgi sonucu telefon hattını iptal ettirdim fakat gerçekten köprü süreci bizim altyapımızda yok mudur, bilgi sahibi iseniz bilgi verebilir misiniz?

Merhaba. Sizin son durumunuz nedir acaba?

Şu an birebir aynı durumdayız. Haftalarca köprü süreci başlamamış vs. denildi ve bekledik. En son bir temsilci "ne köprüsü yav, eski abonelerde fiberden yalına dönüşüm yapılmaz ve sizin internet 60 gün içinde iptal edilecek" dedi. Apar topar bölge müdürlüğüne gittik ve çözüm olarak ev telefonunun tekrar açılması için başvuru yapıldı. Sonrasında da THK hizmet birleştirme yapılacaktı. Eve 3 gün boyunca saha ekibi gelmedi. Ve bilin bakalım sıkıntı ne? 2023 yılında boş port yokmuş!

Bizim binada hiçbir zaman ADSL/VDSL hattı olmadı. Bu binaya 3 yıl önce fiber kablo döşendi ve internetimiz ev telefonu ile birlikte eski binamızdaki ADSL hattından yeni binaya fiber olarak nakil edilmişti. Daireye kadar fiber döşeli binada tam olarak ne portu aranıyor anlamış değiliz.

Son düzenleme:
Merhaba. Sizin son durumunuz nedir acaba?

Şu an birebir aynı durumdayız. Haftalarca köprü süreci başlamamış vs. denildi ve bekledik. En son bir temsilci "ne köprüsü yav, eski abonelerde fiberden yalına dönüşüm yapılmaz ve sizin internet 60 gün içinde iptal edilecek" dedi. Apar topar bölge müdürlüğüne gittik ve çözüm olarak ev telefonunun tekrar açılması için başvuru yapıldı. Sonrasında da THK hizmet birleştirme yapılacaktı. Eve 3 gün boyunca saha ekibi gelmedi. Ve bilin bakalım sıkıntı ne? 2023 yılında boş port yokmuş!

Bizim binada hiçbir zaman ADSL/VDSL hattı olmadı. Bu binaya 3 yıl önce fiber kablo döşendi ve internetimiz ev telefonu ile birlikte eski binamızdaki ADSL hattından yeni binaya fiber olarak nakil edilmişti. Daireye kadar fiber döşeli binada tam olarak ne portu aranıyor anlamış değiliz.
Merhabalar, olaydan sonra gidip turktelekom ofisine sordum ve bizde köprü sürecinin olmadığını ve cayma bedeli yansır şeklinde cevaplar aldım. Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aynı gün arayıp ben sizin "Sizin internet iptaliniz sonrası köprü sürecine düşer ve cayma bedeli vb. olmaz" gibi söylemleriniz sonrası geçiş yaptım dedim. Onlar ise ses kayıtlarını incelemeye aldılar (Müşteri hizmetleri bana bu bilgiyi verdi veya vermedi açısından) ben ses kayıtları sonrası haklı çıktım ve hiçbir cezai işlem yaomadan tekrar eski aboneliğe geri döndüm.

Merhabalar, olaydan sonra gidip turktelekom ofisine sordum ve bizde köprü sürecinin olmadığını ve cayma bedeli yansır şeklinde cevaplar aldım. Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aynı gün arayıp ben sizin "Sizin internet iptaliniz sonrası köprü sürecine düşer ve cayma bedeli vb. olmaz" gibi söylemleriniz sonrası geçiş yaptım dedim. Onlar ise ses kayıtlarını incelemeye aldılar (Müşteri hizmetleri bana bu bilgiyi verdi veya vermedi açısından) ben ses kayıtları sonrası haklı çıktım ve hiçbir cezai işlem yaomadan tekrar eski aboneliğe geri döndüm.
Teşekkür ediyorum cevabınız için. BTK üzerinden şikayet oluşturmuştum 3 gün önce ama hala geri dönüş yapılmadı. Size kaç gün sonra "ses kayıtlarını inceledik" denilerek geri dönülmüştü?

Teşekkür ediyorum cevabınız için. BTK üzerinden şikayet oluşturmuştum 3 gün önce ama hala geri dönüş yapılmadı. Size kaç gün sonra "ses kayıtlarını inceledik" denilerek geri dönülmüştü?
Hocam bana tam hatırlamamakla birlikte 1 haftaya yakın sürede dönmüşlerdi. Ben sabırlı bir bekleyiş içerinde bekledim zaten 1-2 gün arayla bana mesaj geldi "İncelememiz devam etmektedir." tarzında. Dediğim gibi işlem sonunda da arayıp beni haklı bulup işlem iptal olmuştu.

Hocam bana tam hatırlamamakla birlikte 1 haftaya yakın sürede dönmüşlerdi. Ben sabırlı bir bekleyiş içerinde bekledim zaten 1-2 gün arayla bana mesaj geldi "İncelememiz devam etmektedir." tarzında. Dediğim gibi işlem sonunda da arayıp beni haklı bulup işlem iptal olmuştu.
Tekrardan teşekkür ederim. Bir de müşteri hizmetlerinden şikayet oluşturalım bakalım.

turk telekom ev telefonum var iptal etmeyi düşünüyorum ama bizim binada hiç bir zaman adsl vdsl hattı olmadı fiber hattı var ev telefonunu ve fiber internti aynı kablodan alıyorum internet 1 aralık 2023 te tahut bbitiyor .ev telefonu tahut 29 aralıık 2023te bitiyor fiber internet taahut yenilemem gerek nasıl cezai sureç olmadan nasıl iptal edicem ev telefonunu

internet tahudunu yalın fiber yaptırsam 60 gün içinde ginede inernetim iptal olur mu

ev telefonu iptal olarak mı eski aboneliiye internete döndünüz
Merhabalar, olaydan sonra gidip turktelekom ofisine sordum ve bizde köprü sürecinin olmadığını ve cayma bedeli yansır şeklinde cevaplar aldım. Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aynı gün arayıp ben sizin "Sizin internet iptaliniz sonrası köprü sürecine düşer ve cayma bedeli vb. olmaz" gibi söylemleriniz sonrası geçiş yaptım dedim. Onlar ise ses kayıtlarını incelemeye aldılar (Müşteri hizmetleri bana bu bilgiyi verdi veya vermedi açısından) ben ses kayıtları sonrası haklı çıktım ve hiçbir cezai işlem yaomadan tekrar eski aboneliğe geri döndüm

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı