Türk Telekom faturalıdan faturasıza ne zaman geçebilirim?

Yer
Switzerland/Zurich
Daha fazla  
Meslek
Ass.Dr
Ben Türk Telekom müşterisiyim ve faturalı hattan faturasız hatta geçmek için müşteri hizmetlerini aradığımda fatura kesim tarihinden önce yapamazsınız dendi. Neden ve bu konuda ne yapabilirim? En kısa sürede geçişimi sağlamak için. (Fatura kesim tarihi ayın 23'ünde.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Taahhüt var mı? Taahhütün bitmesi lazım yoksa cezai bedel yansıtırlar. Söyledikleri çok saçma. Fatura kesildikten sonra diğer fatura dönemine giriyorsunuz? Eee bu döngü bitmez ki. İkna için bir sürü şey söylüyorlar aldırış etmeyin.

Doğrusu şu şekilde oluyor; Şimdi diyelim senin taahhütün son ayında olduğunu farz ediyoruz. Ayın 1'inde faturan kesilecek, Ayın 2'sinde faturan muhasebeleşir muhtemelen.(Günlerin de hafta içine denk geldiğini varsayalım) Sen ayın 1'sinde gidip, faturasız hatta geçeceksin. Fatura kesim tarihinden önce işlemini alsalar bile, sen faturalı hattı, bir önceki ayın fatura kesim tarihinden sonra kullanmaya devam ettiğin için; zaten 1 aylık ödeyeceğini söylemişsin. Yani seni yine düşürecek ama 23'ünde fatura yine kesilecek. Bu arada taaahütün devam ediyor mu?

Doğrusu şu şekilde oluyor; şimdi diyelim senin taahhütün son ayında olduğunu farz ediyoruz. Ayın 1'inde faturan kesilecek, ayın 2'sinde faturan muhasebeleşir muhtemelen.(Günlerin de hafta içine denk geldiğini varsayalım) sen ayın 1'sinde gidip, faturasız hatta geçeceksin. Fatura kesim tarihinden önce işlemini alsalar bile, sen faturalı hattı, bir önceki ayın fatura kesim tarihinden sonra kullanmaya devam ettiğin için; zaten 1 aylık ödeyeceğini söylemişsin. Yani seni yine düşürecek ama 23'ünde fatura yine kesilecek. Bu arada taaahütün devam ediyor mu?

Hiçbir taahhütüm yok hocam.

Hiçbir taahhütüm yok hocam.

Şimdi; koronavirüs dolayısıyla nasıl işliyor sistem bilmiyorum ama hiç bir tahhütün yok ise burdan gidiyorsun en yakın Türk Telekom bayisine, kavga dövüş hattı iptal ettiriyorsun. Sistemsel hata falan deyip, sana taahhütsüz fiyattan 1 aylık fatura kitliyorlar açıkçası. Markayı kötülemek mi? evet. Türk Telekom kullanmayın kullandırtmayın. Gördüğünüz yerde kaçın. Bizzat kendim çalıştım. Bu kadar iğrenç, müşterisini salak yerine koyan afedersiniz bir firma yok. En sonunda dayanamadım istifa ettim. Siz düşünün. :)
Kendileri özellikle DATA'larından 50+ yaş kitleyi arayıp, TiviBu sattırıyorlardı. Satması daha kolay diye. İhaledeyken kaç tane insan ŞL yüzünden aldı TiviBu'yu. Digitürke geçtiği dönemde. Çok yazık.

Şimdi; koronavirüs dolayısıyla nasıl işliyor sistem bilmiyorum ama hiç bir tahhütün yok ise burdan gidiyorsun en yakın Türk Telekom bayisine, kavga dövüş hattı iptal ettiriyorsun. Sistemsel hata falan deyip, sana taahhütsüz fiyattan 1 aylık fatura kitliyorlar açıkçası. Markayı kötülemek mi? evet. Türk Telekom kullanmayın kullandırtmayın. Gördüğünüz yerde kaçın. Bizzat kendim çalıştım. Bu kadar iğrenç, müşterisini salak yerine koyan afedersiniz bir firma yok. En sonunda dayanamadım istifa ettim. Siz düşünün. :)
Kendileri özellikle DATA'larından 50+ yaş kitleyi arayıp, TiviBu sattırıyorlardı. Satması daha kolay diye. İhaledeyken kaç tane insan ŞL yüzünden aldı TiviBu'yu. Digitürke geçtiği dönemde. Çok yazık.

Hattımı iptal ettirmek için arayacağım yine fatura tarihinden önce işlem yapamayız diyecekler. Şubeye gidemem, malum evdeyiz virüs sebebiyle. Yani bilmiyorum hocam, numara taşımak mantıklı olur mu?

Arayın direkt rest çekin. "Faturasıza geçeceğim. Taahhütüm yok, bir şey yok. Geçişimi yapmazsanız karantina falan demeden direkt olarak diğer operatöre gideceğim geçiş yapacağım. Sizle uğraşamam sürekli sürekli." diyebilirsiniz kaba davranmadan.

Fatura hesaplanırken kullanılan gün kadar ödüyorsunuz. Neyi dert etmiş olabilirler. Üç kuruşun peşine mi düştüler sanki ya!

30 lira fatura varsa ayın 1'inden 1'ine kesiliyorsa 9'unda çıkmak istersem 9 lira + vergiler ile aşağı yukarı 11-12 lira falan fatura gelir bir sonraki ay. Ne tantana yapmışlar ya!

Hocam
Arayın direkt rest çekin. "Faturasıza geçeceğim. Taahhütüm yok, bir şey yok. Geçişimi yapmazsanız karantina falan demeden direkt olarak diğer operatöre gideceğim geçiş yapacağım. Sizle uğraşamam sürekli sürekli." diyebilirsiniz kaba davranmadan.

Fatura hesaplanırken kullanılan gün kadar ödüyorsunuz. Neyi dert etmiş olabilirler. Üç kuruşun peşine mi düştüler sanki ya!

30 lira fatura varsa ayın 1'inden 1'ine kesiliyorsa 9'unda çıkmak istersem 9 lira + vergiler ile aşağı yukarı 11-12 lira falan fatura gelir bir sonraki ay. Ne tantana yapmışlar ya!
[/Q
Maalesef dostum ama yapacak bir şeyimiz yok diyorlar, sessizlik oluyor sonra kapatıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı